حذف یورو از مبادلات ارزی کشور / ثبت ۳ هزار سفارش در مبادلات ارزی

چکیده: در پی اقدامات اتحادیه اروپا مبنی بر تشدید تحریم های اقتصادی بر علیه ایران حذف یورو از مبادلات ارزی کشور در دستور کار مسئولان قرار گرفت.

صمد کریمی سخنگوی مرکز مبادلات ارزی گفت: این اقدام براساس نظر مسئولان اقتصادی کشور انجام می شود. ضمن ‌آنکه این موضوع تاثیری بر روی روند فعالیت مرکز ندارد، زیرا در این مرکز از سایر ارزهای رایج به جای یورو استفاده می شود.

وی تصریح کرد: بحث مبادلات ارزی بر مبنای سایر ارزها در مرکز مبادلات ارزی ادامه دارد.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر رقم ثبت سفارش در این مرکز چقدر است گفت: براساس آخرین آمار تا ظهر امروز رقم ثبت سفارش به ۸۰ مورد رسید که جمعا تعداد ثبت سفارش های انجام شده در این مرکز به بالای ۳ هزار ثبت سفارش رسیده است.

وی تصریح کرد: برنامه این مرکز ایجاد تعادل در بازار آزاد ارز کشور است که این کار نیازمند همکاری همه دستگاه ها و نهادهای مربوطه می باشد که در این رابطه تاکنون بانک مرکزی و سایر بانک ها همکاری بسیار خوبی با مرکز مبادلات ارزی داشته اند.

وی در خصوص ورود اولویت هشتم کالایی برای دریافت ارز به این مرکز گفت: هماهنگی های لازم در این رابطه در حال انجام است ضمن آنکه بحث ورود اولویت هشتم به مرکز مبادلات ارزی همانطور که از سوی وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت اعلام شد در حال بررسی است.


ارانیکو – آخرین اخبار و مقالات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *