حرکت قطارهای اهواز لغو شد

همچنین جابه جا شدن واگن‌های خودرو بر تهران به اهواز نیز باعث شد خودرو‌ها سر از مشهد درآورند و موجب بلاتکلیفی و نارضایتی مالکان خودرو‌ها شوند.

فارس: با خروج قطار باری از ریل در ناحیه لرستان برنامه حرکت قطارهای امروز از ایستگاه راه‌آهن اهواز لغو شد.

مدیر کل راه آهن جنوب در این باره اظهار داشت: امروز یک قطار باری بین ایستگاه‌های قارون – بیشه در ناحیه لرستان از خط خارج شد که این امر منجر به مسدود شدن محور جنوب و لغو برنامه قطارهای مسافری این مسیر شده است.

خسرو رشیدی افزود: برنامه حرکت قطارهای اهواز – مشهد، خرمشهر – تهران و دو قطار اهواز – تهران به دلیل این حادثه لغو شده است.

به گفته وی، هر قطار مسافری بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ مسافر را حمل می‌کند.

در اواخر خرداد ماه نیز خروج قطار باری از ریل در لرستان منجر به لغو برنامه قطارهای مسافری در خوزستان شد.

*مشهد به جای اهواز

همچنین جابه جا شدن واگن‌های خودرو بر تهران به اهواز نیز باعث شد خودرو‌ها سر از مشهد درآورند و موجب بلاتکلیفی و نارضایتی مالکان خودرو‌ها شوند.

یکی از شهروندان در این باره گفت: ۲۷ تیرماه خودروی خود را سوار قطار تهران به اهواز کردم، اما به دلیل اشتباه به وجود آمده واگن حمل خودرو به جای اهواز از مشهد سر درآورد.

هادی فیاضی به خبرنگار فارس توضیح داد: با گذشت سه روز از این قضیه خودرو هنوز به اهواز نرسیده و این بار به دلیل حادثه در لرستان و مسدود شدن خط در راه مانده است.

وی با انتقاد از بروز این اشتباه تصریح کرد: در این مدت بلاتکلیف بودیم و پیگیری‌ها به نتیجه نرسیده و نمایندگی رجا نیز پاسخ درستی به ما نداده است.

فیاضی با اظهار نارضایتی از عدم پاسخگویی و برخورد نامناسب نمایندگی رجا در اهواز گفت: برای انتقال خودرو مبلغ ۷۰هزار تومان پرداخت کرده‌ام در حالی که نمایندگی رجا در تهران، اهواز را مسئول پاسخگویی و جبران خسارت معرفی می‌کند، نمایندگی رجا در اهواز مسئولیتی در این زمینه نمی‌پذیرد. ما انتظار داریم راه آهن حداقل خسارتی که خود به آن اذعان دارد و در پشت بلیت‌ها نوشته شده بپردازد و مسئولیت اشتباه و تاخیر به وجود آمده را بپذیرد و جبران کند.

مدیر کل راه آهن جنوب نیز در ابتدا از موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرد، اما پس از پیگیری خبرنگار فارس در خوزستان، اشتباه به وجود آمده و جابه جا شدن سالن‌های حمل خودرو در قطارهای اهواز و مشهد را تایید کرد.

خسرو رشیدی گفت: سالن مشهد بازگردانده شده، اما سالن اهواز به دلیل حادثه مسیر لرستان و انسداد محور جنوب، فردا به مقصد (ایستگاه اهواز) می‌رسد.

به گفته وی هر واگن ظرفیت حمل هشت دستگاه خودرو را دارد و اشتباه در انتقال خودرو برای نخستین بار رخ داده است.

وی در پایان اذعان داشت: وظیفه پاسخگوی به مالکان خودرو‌ها بر عهده نمایندگی رجا در اهواز است و این اشتباه بر اساس ضوابط و قوانین باید جبران شود.


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ