حضور«بان‌کی‌مون» در مجلس شورای اسلامی قطعی شد

ایران > سیاست‌خارجی– ممتازنیوز: دبیر کل سازمان ملل برای دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه به بهارستان می‌رود.

فارس نوشت: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با بان‌کی‌مون دبیر کل سازمان ملل متحد دیدار و گفت‌وگو می‌کند. دیدار لاریجانی با بان‌کی‌مون در محل تالار تشریفات مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

پیش از این هادی شوشتری، رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی گفته بود: از بان‌کی‌مون می خواهیم تا در یک نشست مشترک با کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی نسبت به برخی سؤالات نمایندگان پارلمان ایران پاسخگو باشد.

شوشتری گفت که نمایندگان مجلس ایران درباره عملکرد دبیرکل سازمان ملل ابهامات فراوانی دارند که کشتار مسلمانان در بحرین، میانمار و فلسطین از جمله آن است.

به گفته رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی، نمایندگان عضو این کمیته آمادگی دارند با بان‌کی‌مون درباره عملکرد وی به گفت‌وگو بنشینند.

همچنین زهره الهیان رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در دوره هشتم با اشاره به دعوت کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی از بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل برای شرکت در نشست مشترک گفته بود: در آبان ماه سال گذشته در اجلاس کمیته فرعی مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، بنده همراه با آقای دکتر جواد لاریجانی دیداری با آقای بان‌کی‌مون داشتیم که در این دیدار مباحث زیادی درباره مباحث حقوق بشر انجام شد.

وی افزود: هیئت ایرانی در این دیدار از آقای بان‌کی‌مون خواست طی سفری به ایران درباره مباحث حقوق بشری با فعالان حقوق بشری از جمله کمیته حقوق بشر مجلس و ستاد حقوق بشر قوه‌ قضائیه نشست مشترک داشته باشد که ایشان با پاسخ مثبت به دعوت هیئت ایرانی، ابراز امیدواری کرد فرصتی برای سفر به ایران فراهم شود.

الهیان تصریح کرد: با توجه به دعوت مجدد کمیته حقوق بشر مجلس از آقای بان‌کی‌مون، انتظار می‌رود دبیر کل سازمان ملل فرصت را مغتنم بشمارد و در نشست کمیته مشترک با حقوق بشر مجلس شرکت کند.

الهیان خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود اعضای کمیته حقوق بشر مجلس در نشست مشترک با دبیرکل سازمان ملل، با تشریح واقعیات ایران، توطئه‌ رسانه‌های غربی که تلاش می‌کنند علیه موضوعات حقوق بشری در ایران فضاسازی کنند را خنثی کند.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *