حضور در کلاسهای آمادگی فراگیر اجباری نیست

هشدارهای جدید به متقاضیان فراگیر پیام‌نور؛

خبرگزاری پانا: دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی دانشگاه پیام نور گفت: داوطلبان ثبت‌نام در دوره‌های فراگیر صرفا از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند و به تبلیغات موسسات غیر مجاز توجه نکنند.

به گزارش خبرگزاری پانا، مقداد محمودی با اشاره به آغاز ثبت‌نام دوره‌های فراگیر از روز چهارشنبه ۱۲ مهرماه با بیان اینکه دانشگاه پیام نور از دو طریق کنکور سراسری و دوره های فراگیر دانشجو پذیرش می‌کند، اظهارکرد: تنها تفاوت این دو شیوه، فقط منابع امتحانی کنکور آن است و هر دو توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی از موسسات غیرمجاز فراگیر با بیان اینکه داوطلبان صرف حضور در این کلاسها و کسب نمره قبولی، دانشجوی دانشگاه پیام‌ نور می‌شوند با دریافت مبالغ بالا موجب تشویش افکار داوطلبان شده‌اند، تاکید کرد: علی رغم برخی تبلیغات، دانشگاه پیام نور هیچ نوع ورودی بدون کنکور و آزمون ندارد.

وی با اشاره به انتخاب سوالات آزمون دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور از کتب درسی معرفی شده، گفت: حضور در کلاسها برای داوطلبان دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور اجباری نیست و اگر داوطلبی کل کتابهای معرفی شده در دفترچه را به دقت مطالعه کند در آزمون موفق خواهد شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه پیام نور یادآور شد: ثبت نام امسال دوره های فراگیر کاملاَ الکترونیکی بوده و داوطلبان برای دریافت دفترچه به سایت دانشگاه نیوز به نشانی www.daneshgahnews.com و کارت ثبت‌نام باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.

وی خاطرنشان کرد: امسال برای اولین بار،با یکبار آزمون برای دو نوبت بهمن ومهر۹۲ دانشجو پذیرش می شود.

وی در پاسخ به سوالات بر خی از داوطلبان در خصوص مدرک تحصیلی دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور گفت: نوع ورودی داوطلب در مدرک تحصیلی وی درج نمی شود و مدرک دوره‌های فراگیر ارزش استخدامی و ادامه تحصیل در داخل وخارج از کشور دارد.

وی درباره تبلیغات موسسات فراگیر در سطح شهر نیز اظهارداشت: داوطلبان هیچ الزامی برای ثبت نام در این موسسات ندارند و صرفاَ برای ثبت‌نام باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. این موسسات کلاس های آمادگی کنکور هستند و هیچ گونه وابستگی به دانشگاه پیام نور ندارند.

محمودی با بیان اینکه شرط ورود به دانشگاه پیام نور شرکت در کنکور سازمان سنجش و قبولی در آن است نه شرکت در کلاسهای موسسات فراگیر گفت: تایید این موسسات کار وزارت علوم است و هیچ ارتباطی با دانشگاه پیام نور ندارند لذا داوطلبان باید به سایت وزارت علوم مراجعه کنند.

وی درپایان خاطرنشان کرد: سایت دانشگاه نیوز به نشانی www.daneshgahnews.com و سامانه پیامک ۱۰۰۰۰۰۲۲۴۴۲۰۵۳ آماده پاسخگویی به سوالات داوطلبان می باشند.


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ