حضور سرزده رهبر انقلاب در جمع مردم مناطق زلزله‌زده

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز، سرزده از مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت‌ها برای کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده قرار گرفتند.

 

 

 

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز با حضور سرزده در مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان شرقی، ضمن ابراز همدردی با ساکنان این مناطق، از نزدیک در جریان خسارات وارده و نحوه کمک‌رسانی به زلزله زدگان قرار گرفتند.

روستای سرند از توابع شهرستان هریس، یکی از مناطقی بود که مورد بازدید رهبر انقلاب اسلامی قرار گرفت.

بنا بر این گزارش، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس با حضور در روستای کوویچ با مردم این روستا از نزدیک دیدار و گفت‌وگو کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مردم کوویچ، هدف اصلی از سفر به مناطق زلزله زده را ابراز همدردی و همدلی با مردم این مناطق و عرض تسلیت بیان و تأکید کردند: همه ملت ایران با ساکنان مناطق زلزله‌زده همدرد و همدل هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: مردم ایران، مردمی متحد و یکپارچه هستند و همین اتحاد و یکپارچگی، موجب قدرت و نیرومندی ملت شده است.

ایشان با توصیه مردم مناطق زلزله زده به صبر و بردباری خاطرنشان کردند: اگر ساکنان این مناطق با یکدیگر همکاری و همدلی داشته باشند، این حادثه می‌تواند به سکوی پرش و دگرگونی چهره این منطقه تبدیل شود.

رهبر انقلاب اسلامی خدمت‌رسانی به مردم مناطق زلزله‌زده را خوب ارزیابی کردند و افزودند: البته مسئولان برای بازسازی و مقاوم‌سازی مناطق زلزله زده، وظایف سنگینی دارند و مردم این مناطق نیز باید به مسئولان برای انجام این وظایف سنگین کمک کنند.

پیش از این هم رهبر انقلاب در پیامی این حادثه را به مردم غیور آذربایجان تسلیت گفته و برای درگذشتگان غفران الهی و برای بازماندگان از درگاه خداوند منان صبر مسألت کرده بودند. ایشان همچنین از همه مسئولان خواسته بودند با همه امکانات در خدمت مردم منطقه قرار بگیرند.

متن پیام رهبر انقلاب بدین شرح بود:

بسم الله الرحمن الرحیم

حادثه تلخ زلزله آذربایجان مایه اندوه عمیق گردید. رحمت خداوند بر درگذشتگان و شفای عاجل برای مصدومان و صبر و اجر برای بازماندگان و خسارت دیدگان را از خداوند متعال مسألت می‌کنم. لازم است مسئولان محترم و عموم ملت عزیز مساعی خود را برای کاهش آلام این عزیزان به کار برند.

والسلام علیکم و رحمت‌الله

سیّدعلی خامنه ای

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ