حضور پلیس در فضای مجازی امری الزامی است

85-22.jpg

یک استاد دانشگاه با بیان‌ اینکه شبکه ملی اطلاعات نیاز حتمی جمهوری اسلامی ایران است، گفت: این شبکه باید توانمندی‌های شبکه‌جهانی اینترنت را داشته باشد.

به گزارش سرویس «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امید علی مسعودی درباره راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات در ایران، گفت: در حال حاضر، هاستینگ شبکه‌جهانی اینترنت که تمام کشورهای جهان از آن استفاده می‌کنند، در امریکا و کانادا است و این در حالی است که ما از طریق این شبکه‌جهانی، اطلاعات با ارزشی را رد و بدل می‌کنیم.

مسعودی ادامه داد: ساخت شبکه اطلاعات و ایمیل داخلی راهکار مناسبی است که طی آن اطلاعات مهم داخل کشور در گردش باشد، مانند اینترانت، البته این شبکه باید توانمندی‌های شبکه جهانی اینترنت را در قالب مرزهای جمهوری اسلامی ایران داشته باشد تا سازمان‌ها و ادارات دولتی بتوانند اطلاعات مهم خود را که در راستای حفظ امنیت ملی است، به راحتی داخل کشور مبادله کنند.

این استاد دانشگاه، افزود: راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات نیاز حتمی کشور است که می‌تواند امنیت اطلاعات ارزشمند و امنیتی ما را تامین کند، البته این دو فضای مجازی می‌تواند ما را در تبادل اطلاعات و داده‌ها با امنیت بیشتر کمک کند.

مسعودی در خصوص این ابهام که اگر شبکه ملی راه‌اندازی شود دسترسی به شبکه‌جهانی اینترنت برای کاربران ایرانی با مشکل مواجه می‌شود نیز گفت: به لحاظ فنی اگر ما حجم بیشتر اطلاعات کاربردی خود را داخل شبکه ملی وارد کنیم، تنها امکان و سرعت انجام فعالیت‌های داخلی بیشتر می‌شود و این به معنای حذف شبکه جهانی نیست.

وی در خصوص نقش پلیس فتا در فضای مجازی نیز گفت: با توجه به این که فضای سایبر در امتداد محیط واقعی است و ما همواره نیاز به امنیت داریم، به طوری که افراد در فضای مجازی همانند فضای واقعی می‌توانند مورد سوءاستفاده خلافکاران و متجاوزان به حریم خصوصی افراد قرار بگیرند.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام پلیس فتا، مسعودی از اطلاعات به عنوان محصولی ارزشمند و گرانقدر در فضای مجازی نام برد و خاطرنشان کرد: به دلیل این که فضای مجازی، فضای دومی است که کاربران در آن قرار دارند و سارقان در این فضا در کمین کاربران نشسته‌اند از این رو حضور پلیس در این فضا امری الزامی است.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ