حقوق‌ نامعقول به ورزشکاران از بیت المال جایز نیست

ممتازنیوز : آیا ورزش‌های حرفه‌ای و قهرمانی جزو مشاغل مشروع در اسلام به حساب می‌آیند؟ به عبارت دیگر آیا فرد مسلمان می‌تواند ورزشی را شغل خود قرار دهد و در مقابل آن پول‌های هنگفت بیت‌المال را بگیرد مانند فوتبال که با حقوق‌های چند صد میلیونی، یک فوتبالیست امرار معاش می‌کند؟

— – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – —

یکی از مراجع تقلید در قم گفت: پرداخت‌ حقوق‌های نامعقول به ورزشکاران از بیت‌المال جایز نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در پاسخ به استفتایی با این مضمون که «آیا ورزش‌های حرفه‌ای و قهرمانی جزو مشاغل مشروع در اسلام به حساب می‌آیند؟، به عبارت دیگر آیا فرد مسلمان می‌تواند ورزشی را شغل خود قرار دهد و در مقابل آن پول‌های هنگفت بیت‌المال را بگیرد مانند فوتبال که با حقوق‌های چند صد میلیونی، یک فوتبالیست امرار معاش می‌کند؟» گفت: در حد معقول مانعی ندارد ولی حقوق‌های نامعقولی که معمول شده آن هم از بیت‌المال جایز نیست.

وی در پاسخ به استفتاء دیگری در مورد صدمات ناشى از برخى ورزش‌ها که منجر به جراحت، کبودى یا سرخ شدن و مانند آن مى‌شود، اظهار کرد: این ورزش‌ها در صورتى که براى دفاع شخصى، یا دفاع از کشور و کیان مسلمین لازم باشد اشکالى ندارد ولى طرفین قبل از شروع، باید از یکدیگر برایت بجویند تا ضامن هم نباشند.

طبقه بندی: اخبار مهم   |   تعداد بازدید: ۵۱ نفر   |   تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۲ تیر
آخرین اخبار و جدیدترین مطالب در مورد , بیت المال, حقوق‌ نامعقول به فوتبالیست ها, حقوق‌ نامعقول به ورزشکاران


مجله اینترنتی عکس ، دانلود اهنگ ، اس ام اس ، اخبار روز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ