حل مشکل مسکن مردم در دستور کار دولت است

رئیس جمهور واگذاری بیش از ۷ هزار واحد مسکونی و قطعه زمین در استان قم را تحقق‌بخشی از هدف‌گذاری و وعده دولت برای ساخت ۷۱ هزار مسکن در این استان عنوان کرد و گفت: اگر همین نگاه ویژه و تلاش و کوشش در سال‌های قبل صورت گرفته بود امروز کشور در حوزه مسکن دچار این میزان از عقب‌ماندگی نبود.

حل مشکل مسکن مردم در دستور کار دولت است

به گزارش ممتاز نیوز، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در مراسم واگذاری ۷ هزار و ۲۵۶ واحد مسکونی و قطعه زمین در استان قم، با بیان اینکه حل مشکل مسکن مردم و جبران عقب‌ماندگی‌ها در این زمینه از ابتدای آغاز به‌کار دولت در دستور کار بوده است، تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته در این دولت تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار هکتار زمین در قالب طرح نهضت ملی مسکن در نظر گرفته شده که بخش قابل توجهی از آن آماده‌سازی و در حال ساخت و ساز است.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز در دولت مردمی ساخت مسکن نه فقط برای وزارت راه و شهرسازی که برای همه مدیران دولت در بخش‌های مختلف به یک دغدغه و اولویت تبدیل شده است، افزود: اینکه در اغلب استان‌ها به‌ویژه استان قم، مدیران استانی به صورت هفتگی برای رفع مشکل مسکن تشکیل جلسه می‌دهند و به‌صورت مستمر به شهرها، شهرستان‌ها و روستا برای پیگیری وضعیت ساخت مسکن سفر می‌کنند نشان از توجه ویژه دولت به رفع نیازهای مردم در این زمینه است.

رئیسی واگذاری بیش از ۷ هزار واحد مسکونی و قطعه زمین در استان قم را تحقق‌بخشی از هدف‌گذاری و وعده دولت برای ساخت ۷۱ هزار مسکن در این استان عنوان کرد و گفت: اگر همین نگاه ویژه و تلاش و کوشش در سال‌های قبل صورت گرفته بود امروز کشور در حوزه مسکن دچار این میزان از عقب‌ماندگی نبود.

رئیس جمهور با اشاره به تأکید دولت نسبت به کیفیت احداث واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن تصریح کرد: در سال‌های گذشته طرح مسکن با همه مزیت‌هایی که داشت، دارای اشکالاتی هم بود اما راه رفع این اشکالات کنار گذاشتن و از دستور کار خارج کردن این طرح نبود. امروز دولت مردمی علی‌رغم اینکه نسبت به مسکن مهر تعهدی نداشته، اما با نگاه حل مسئله و با ایجاد درآمد برای تأمین منابع اقدام به تکمیل این طرح کرده و از ۲۴۰ هزار واحد مسکونی به ارث رسیده برای دولت تا کنون بیش از ۱۴۰ هزار مسکن آن تکمیل و واگذار شده است.

رئیسی با بیان اینکه مهم‌ترین سرمایه ما امید مردم است و نباید با غفلت و کم‌کاری این امید را تبدیل به ناامیدی کرد، افزود: واگذاری بیش از ۷ هزار واحد مسکونی و قطعه زمین به مردم استان قم خبر بسیار مسرت‌بخش و امیدوارکننده است که امیدواریم موجبات رضایتمندی خدای متعال و مردم شریف این استان را فراهم کرده باشد.

انتهای پیام/


استانی

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.