حمایت مراجع تقلید از تفکیک جنسیتی دردانشگاهها

حمایت مراجع تقلید از تفکیک جنسیتی دردانشگاهها

جام جم آنلاین: ضیافت افطاری کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فنآوری با حضور اعضای شورای مرکزی و فعالان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل برگزار شد.

 در این نشست دانشجویان به طرح مسائل و مشکلات صنفی و فرهنگی دانشگاه‌ها پرداختند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه قم در ابتدای این دیدار به مسئله دانشجوی مازاد بر ظرفیت اشاره کرد و گفت:‌ مسئله دانشجوی پولی مصوبه قانون اساسی است و ما نیز باید به قانون احترام بگذاریم، اما این طرح تبعات منفی‌ای دارد که حتما باید برای رفع آنها اقداماتی پیش‌بینی شود.

روحی با اشاره به گفته رئیس سازمان سنجش مبنی بر پذیرش ۱۱۳ هزار دانشجو در دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت: افزایش ظرفیتی که در این دانشگاه‌ها صورت گرفته است، اگر همگام با افزایش امکانات و سطح علمی دانشگاه باشد مطلوب است، اما از سوی دیگر باید اشاره کرد که دانشگاه‌های غیرانتفاعی، نهاد رهبری ندارند و اکثر آنها نیز از داشتن معاونت فرهنگی بی‌بهره‌اند.

وزیر علوم در ادامه مسائلی را پیرامون تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: ۱۴ مرجع تقلید از این طرح حمایت کردند ، اما فضا به گونه‌ای پیش آمد که با حملات مطبوعات و رسانه‌ها مواجه شدیم و گفتند که چرا در ورودی آقایان و خانم‌ها را به دانشگاه جدا می‌کنید و با این شرایط دانشجویان چگونه تعامل داشته باشند؟

دانشجو ادامه داد: معلوم نیست این چه تعاملی است که حتما باید در درگاه دانشگاه صورت گیرد! ۸۰ سال است دانشگاه ما کاملا از نسخه غربی آن کپی برداری شده است و این اختلاط تبدیل به هنجار شده است.

وزیر علوم گفت: اگر در آموزش و پرورش ما که اصالت ایرانی اسلامی دارد و تقلیدی نیست، گفته شود که می‌خواهیم کلاس اول و دوم دبستان را مختلط برگزار کنیم چه مسائلی در جامعه پدید می‌آید؟ همان مسائل بر سر تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها پیش آمد.

دانشجو در انتها مباحثی نظیر اسلامی شدن دانشگاه‌ها و دانشجوی پولی را به عنوان محورهایی برای جلسه بعد که در شهریور برگزار خواهد شد، تعیین کرد.(فارس)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ