حمایت از انتشار یافتن الکترونیکی نشریات دارای اعتبار علمی

۲۵ام بهمن به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مظفر شریفی امکان گسترده‌تر نظارت، جستجو و پشتیبانی را از مزایای نشر الکترونیک دانست و افزود: بر اساس مصوبه کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نشریات دارای اعتبار علمی از کمیسیون مذکور می‌توانند به صورت الکترونیکی منتشر و در حد نیاز تعدادی نسخه چاپی نیز منتشر شوند.

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی پژوهشی وزارت علوم، در خصوص نحوه فرایند انتشار یافتن این نشریات اظهار داشت: نشریات مذکور همانند نشریات چاپی کلیه مراحل داوری مقالات، جلسات هیأت تحریریه و پذیرش مقالات را خواهند داشت.
 

وی تنها تفاوت نشریات الکترونیکی با چاپی را در نحوه انتشار یافتن و توزیع آن دانست و یادآور شد: نشریات متقاضی پس از ارائه درخواست کتبی جهت تغییر انتشار یافتن از حالت چاپی به الکترونیکی و پس از بررسی با رعایت ماده ۸ آیین نامه تعیین اعتبار نشریات علمی با انتشار یافتن آنها موافقت خواهد شد.
 

شریفی خاطر نشان کرد: این مصوبه در راستای سهولت انتشار یافتن و دسترسی هرچه بیشتر متقاضیان به منابع نشریات و نیز افزایش امکان ارزیابی و نظارت بر نشریات بوده است و بسیاری از هزینه‌های چاپ و توزیع را کاهش خواهد داد.


MehrNews Rss Feed
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *