حمایت بانک پاسارگاد از انتشار یافتن یک شاهنامه

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

شاهنامه شاه طهماسب با همکاری فرهنگستان هنر و موزه هنرهای معاصر تهران و مساعدت بانک پاسارگاد فردا دوشنبه ۸ اردیبهشت ماه رونمایی می گردد.

خبراقتصادی: شاهنامه شاه طهماسب حاوی تصاویر ۱۱۶ نگاره، جلد، آستر بدرقه، سرلوح و دیگر تذهیب‌های موجود در موزۀ هنرهای معاصر، ۳۳ نگاره از موزه متروپلیتن، ۱۰ نگاره از مجموعه خلیلی در لندن، ۹ نگاره از بنیاد آقاخان، ۳ نگاره از موزه هنرهای ‌اسلامی قطر و یک نگاره از موزه رضا عباسی تهران است.

بر هر نگاره شرحی به زبان فارسی و انگلیسی نگاشته شده است و جزئیات بعضی از نگاره‌ها در صفحاتی جداگانه آمده است.

شاهنامه شاه طهماسب نفیس ترین شاهنامه عصر صفوی با ۲۵۸ مجلس نقاشی از افسانه ها، اساطیر و داستان های شاهنامه است که با منظومه حماسی ۱۲۰۰ صفحه به خط نستعلیق درآمده است.

این کتاب در قطع اصلی (۳۵ در ۵۰ سانتیمتر) و با صحافی نفیس و قاب در ۴۲۰ صفحه از سوی انتشار یافتنات فرهنگستان هنر منتشر می‌شود .

 در مراسم رونمایی از این اثر، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی معلم دامغانی، رییس فرهنگستان هنر، مهدی حسینی، هنرمند نقاش و عضو هیئت علمی دانشگاه هنر، و مجید قاسمی، مدیرعامل بانک پاسارگاد، سخنرانی می‌کنند.

گفتنی است آیین رونمایی از این اثر نفیس دوشنبه ۸ اردیبهشت‌ماه، ساعت ۱۶ در سالن ایران فرهنگستان هنر به نشانی خیابان ولی عصر (عج)، پایین‌تر از طالقانی، شماره ۱۵۵۲ برگزار می‌شود.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ