حمله سایبری به وزارت نفت درحال شناسایی است

رییس ستاد بحران وزارت نفت با بیان این که حمله سایبری به صنعت نفت در حال بررسی کارشناسی و شناسایی است، اعلام کرد: تمام واحدهای عملیاتی این وزارتخانه اعم از تولید و صادرات نفت خام مشغول فعالیت هستند.

به گزارش ایتنا حمدالله محمدنژاد در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص حمله سایبری به واحدهای صنعت نفت گفت: تمام واحدهای مستقر در شرکت‌های زیر مجموعه صنعت نفت از دیرباز به صورت روزانه و لحظه‌ای از کلیه داده‌ها و اطلاعات رایانه‌ای خود نسخه پشتیبان تهیه می‌کنند.

وی افزود: بنا بر این در مواردی که اطلاعات مورد پردازش به هر شکل ممکن دچار اختلال شود، بلافاصله اطلاعات پشتیبان(backup) جایگزین می‌شود.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی افزود: اخیرا تعداد معدودی از سرورهای شرکت ملی نفت از طریق یک بدافزار مورد حمله قرار گرفت که بلافاصله تیم کارشناسان امنیت سایبری صنعت نفت آن را مهار کرد.

به گفته محمدنژاد، برای جلوگیری از نفوذ این بدافزار به سایر کامپیوترهای شبکه، به طور موقت کامپیوترهای متصل به این سرورها خاموش و خوشبختانه از نفوذ این بدافزار به سایر کامپیوترها جلوگیری به عمل آمد.

وی گفت: خوشبختانه با تدابیر و اقدام های سریع کارشناسان صنعت نفت به هیچ عنوان به اطلاعات و داده‌های رایانه‌ای این وزارتخانه آسیبی نرسیده است.

محمدنژاد با تاکید بر این که تمام واحدهای عملیاتی صنعت نفت در حال کار و مشغول به فعالیت هستند، افزود: علت بروز مشکل سایبری در حال شناسایی و بررسی کارشناسی است.

وی ابراز اطمینان کرد که با انجام بررسی‌های کارشناسی و شناسایی، مشکل تا دو یا سه روز آینده برطرف شود.

این در حالی است که سخنگوی وزارت نفت در همین زمینه و در گفت‌وگو با ایرنا در باره حمله سایبری به شبکه مخابرات و اینترنت وزارت نفت تاکید کرده بود که: «اینکه گفته شود هیچ بخشی از اطلاعات آسیب ندیده، درست نیست و صرفا اطلاعات بخشی از کاربران دچار صدمه شده است.»

گفتنی است، شبکه مخابرات و اینترنت وزارت نفت روز گذشته مورد حمله سایبری قرار گرفته است.
 

اخبار اخبار IT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ