حمله سایبری تازه به وزارت نفت

۰۱ تیرماه ۱۳،

همزمان با آغاز موج تازه حملات سایبری به پایگاه اینترنتی‌های اصلی و اینترنت وزارت نفت، به سبب افزایش ضریب ایمنی شبکه اینترنتی و اینترانتیریال این حمله گسترده سایبری ناکام مانده است و هکرها موفق به دریافت اطلاعات محرمانه و طبقه بندی شده صنعت نفت نشدند.
به گزارش خبرنگار مهر ، ساعت ۱۲ روز قبل جمعه ۳۱ خرداد ماه یک گروه ناشناس یکسری حملات سایبری را به پایگاه اینترنتیهای اصلی وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران را طرح ریزی کرده اند که این حملات سایبری منجر به قطع شدن فعالیتهای مجازی پایگاه اینترنتی اصلی وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران و چندین پایگاه اینترنتی زیرمجموعه این شرکتها شده است.
بر این اساس از ظهر روز قبل تاکنون شبکه اینترنت کارکنان و مدیران بخشهای از ستاد وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران قطع شده است اما به سبب افزایش ضریب ایمنی هکرها موفق به دستیابی اطلاعات محرمانه و طبقه بندی شده وزارت نفت نشده اند.
این حمله سایبری از طریق تعدادی از سرورهای اصلی شرکت ملی نفت ایران و توسط یک بدافزار انجام شده که با حضور و فعالیت کارشناسان فناوری اطلاعات وزارت نفت هم اکنون این هجوم رایانه ای به طور کامل مهار و کنترل شده است.
به گزارش مهر اردیبهشت ماه سال قبل هم یک ویروس به نام «وایپر» به بعضی از پایگاه اینترنتیهای شرکت ملی نفت ایران و وزارت نفت حمله سایبری کرده بود که با اقدامات به موقع مسئولان فناوری و اطلاعات این حمله هم ناکام مانده بود.
در دوسال قبل حملات گسترده اینترنتی و سایبری به پایگاه اینترنتیهای شرکتهای بزرگ نفت در منطقه خاورمیانه انجام گرفته است به طوری که در چندین مرحله یک سری حملات دامن دار سایبری به پایگاه اینترنتیهای شرکت ملی نفت ایران، آرامکو عربستان سعودی و چندین شرکت نفتی قطر انجام شده بود.
احمد قلعه‌بانی مدیرعامل شرکت نفت ایران هم اخیرا در گفت و گویی از استخدام تعدادی هکر در شرکت ملی نفت ایران به منظور دفاع و مقابله با حملات سایبری خبر داده بود.


iTanalyze.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.