حمله سایبری در حال شناسایی است/واحدهای عملیاتی صنعت نفت مشغول فعالیت هستند

معاون وزیر نفت:

محمدنژاد گفت: تمام واحدهای مستقر در شرکت‌های زیر مجموعه صنعت نفت از دیرباز به صورت روزانه و لحظه‌ای از کلیه داده‌ها و اطلاعات رایانه‌ای خود نسخه پشتیبان تهیه می‌کنند.

به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، “حمدالله محمدنژاد” در خصوص حمله سایبری به واحدهای صنعت نفت گفت: تمام واحدهای مستقر در شرکت‌های زیر مجموعه صنعت نفت از دیرباز به صورت روزانه و لحظه ای از کلیه داده ها و اطلاعات رایانه ای خود نسخه پشتیبان تهیه می کنند.

وی افزود: بنا بر این در مواردی که اطلاعات مورد پردازش به هر شکل ممکن دچار اختلال شود، بلافاصله اطلاعات پشتیبان(backup) جایگزین می شود.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی افزود: اخیرا تعداد معدودی از سرورهای شرکت ملی نفت از طریق یک بدافزار مورد حمله قرار گرفت که بلافاصله تیم کارشناسان امنیت سایبری صنعت نفت آن را مهار کرد.

به گفته محمدنژاد، برای جلوگیری از نفوذ این بدافزار به سایر کامپیوترهای شبکه، به طور موقت کامپیوترهای متصل به این سرورها خاموش و خوشبختانه از نفوذ این بدافزار به سایر کامپیوترها جلوگیری به عمل آمد.

وی گفت: خوشبختانه با تدابیر و اقدام های سریع کارشناسان صنعت نفت به هیچ عنوان به اطلاعات و داده های رایانه ای این وزارتخانه آسیبی نرسیده است.

محمدنژاد با تاکید بر این که، تمام واحدهای عملیاتی صنعت نفت در حال کار و مشغول به فعالیت هستند، افزود: علت بروز مشکل سایبری در حال شناسایی و بررسی کارشناسی است.

وی ابراز اطمینان کرد که با انجام بررسی های کارشناسی و شناسایی، مشکل تا دو یا سه روز آینده برطرف شود.

گفتنی است، شبکه مخابرات و اینترنت وزارت نفت روز گذشته مورد حمله سایبری قرار گرفته است.


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *