حوزه هنری بیانیه ای صادر کرد

در پاسخ به هتاکی منسوب به جامعه صنفی تهیه‌کنندگان فیلم سینمایی

خبرگزاری آریا- حوزه هنری در پی انتشار نامه ای سراسر هتاکی منسوب به جامعه صنفی تهیه‌کنندگان فیلم سینمایی، بیانیه ای صادر کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا، بیانیه حوزه هنری در پاسخ به سخنان اهانت آمیز منسوب به جامعه صنفی تهیه‌کنندگان فیلم سینمایی که روز گذشته در برخی رسانه ها منتشر شد، به شرح زیر است:

 کلید پیشرفت کشور در دست سینماگران است
«مقام معظم رهبری»
پیرو انتشار بیانیه‌ای هتاکانه منسوب به «جامعه صنفی تهیه‌کنندگان فیلم سینمایی» حوزه هنری ذکر نکاتی را ضروری می‌داند:
سیاست حوزه هنری در قبال اکران فیلم‌های سینمایی توجه به آثار ارزشمند بوده و به فیلم‌هایی که باورها و ارزش‌های مسلم ملت مسلمان ایران، آداب اجتماعی و فرهنگی آنها را به سخره می‌گیرند و سلامت روانی جامعه را از بین می‌برند، امکان نمایش در سینماهای خود را نمی‌دهد و در این تصمیم تجدید نظر نخواهد کرد.
منتشر کنندگان نامه منسوب به «جامعه صنفی تهیه‌کنندگان فیلم سینمایی» و حامیان پیدا و پنهان این حرکت غیراخلاقی بهتر است از به کارگیری ادبیات هتاکانه در مصاحبه‌ها و بیانیه‌های خود که به دور از اخلاق اسلامی و شأن سینمای نجیب ایران است، دست برداشته و از غبارآلود کردن فضای هنر و سینمای کشور بپرهیزند.
اقدام حوزه هنری تذکری برای بازگرداندن سینمای ایران به مسیر اصلی و  توجه به ارزش های اخلاقی و دینی و مورد پذیرش جامعه است. حوزه هنری حق خود می‌داند از طریق مراجع قانونی نسبت به پیگیری اقدامات اهانت آمیز تنظیم کنندگان نامه مذکور که خود را نماینده تهیه کنندگان سینمای ایران معرفی کرده‌اند اقدام کند.

 


خبرگزاری آریا

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.