حکم به لغو واگذاری مخابرات از سوی شورای تجدیدنظر شورای رقابت

۱۱خردادماه، فارس- عضو شورای رقابت گفت: در پی شکایت سهامداران مخابرات به نحوه واگذاری،‌ شورای تجدیدنظر شورای رقابت با مخالفت با واگذاری ۱۰۰ درصدی مخابرات، حکم به لغو واگذاری داده است اما آیا شورای تجدید نظر وجاهت قانونی نفی رای شورای رقابت را دارد؟

در آخرین جلسه شورای رقابت موضوعی در خصوص پذیرش اعتراض به واگذاری مخابرات در شورای تجدید نظر شورای رقابت مطرح شد و مقرر شده شورای رقابت سریعاً در مورد واگذاری بلوک ۵۰+۱ درصدی شرکت مخابرات ایران رای دهد.

محمد علی مددی عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای رقابت در توضیح این موضوع اظهار داشت: شرکت مخابرات در سال ۸۸ واگذار شد که در مورد نحوه واگذاری این شرکت اشکالاتی به وجود آمده است.

وی گفت: در خصوص ایرادات وارده به نحوه واگذاری سهامداران قبلی آن در شورای تجدید نظر شورای رقابت طرح شکایت کردند.

مددی گفت: صحبت بر سر این است که این واگذاری حتی در کشورهای اروپایی نیز جواب نداده است؛ تنها در آمریکا که این واگذاری انجام شده، دیگر آن را پس نگرفته‌اند،اما در ایران نیز این اشکال مطرح شده که نباید ۱۰۰ درصد این شرکت واگذار می‌شد بلکه باید نیمه دولتی می‌شد.

ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای رقابت افزود: شورای تجدید نظر شورای رقابت نیز با این سبب که این شرکت باید نیمه دولتی‌ می‌شد، حکم بر لغو این واگذاری داده است. اکنون صحبت بر سر این موضوع است که آیا شورای تجدید نظر شورای رقابت وجاهت قانونی برای نفی رای شورای رقابت را دارد یا خیر.

مددی ادامه داد: قرار شد هفته آینده با دعوت از طرفین نحوه شکایت بررسی شود، جایگاه قانونی شورای تجدید نظر شورای رقابت مشخص گردد تا ببنیم رای صادره از سوی شورای تجدید نظر شورای رقابت دارای وجاهت قانونی است یا خیر.

IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *