خارج کردن تومور ۱۹ کیلویی از شکم یک بیمار در بیمارستان طالقانی مشهد

۲۷فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

پزشکان گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق شدند تومور ۱۹ کیلویی را از شکم یک بیمار خارج کنند.

به گزارش  گروه علمی باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا؛ عضو گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جراح این بیمار در این زمینه اظهار داشت: ‌این عمل بر روی یک خانم ۴۰ ساله در مرکز آموزشی، پژوهشی درمانی طالقانی مشهد با موفقیت انجام شد.

دکتر احسان سلطانی با اشاره به اینکه بیمار با علائمی از جمله بزرگ شدگی شکم و ناتوانی در راه رفتن به کلینیک بیمارستان طالقانی مراجعه کرده بود، اظهار داشت: پس از انجام اقدامات تشخیصی و تصویربرداری از شکم بیمار مشخص شد که توموری وسیع شکم بیمار را فرا گرفته است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه تومور از نوع لیو میو سارکوم (بدخیم ) بود که بین واژن و مثانه را فرا گرفته بود، افزود: همزمان با برداشت این تومور وسیع ، رحم بیمار نیز برداشته شد.

دکتر احسان سلطانی حال عمومی بیمار را مطلوب اعلام کرد و اظهار داشت: ‌در حال حاضر این بیمار در بخش مراقبتهای ویژه مرکز بستری و رژیم غذایی عادی نیز برای وی آغاز شده است.

عضو گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی مشهد سبب بروز این نوع تومورها را نامشخص اعلام کرد و گفت: این توده ها بدون علامت می باشند اما توجه به بهداشت و مراجعه منظم به پزشکان متخصص زنان ضروری است و بروز احساس پری شکم، احساس سنگینی در لگن، اختلال در دفع مزاج و سیری زودرس از جمله علائم این بیماری به شمار می رود.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *