خاصیت شگفت انگیز آب گریپ فروت

آب گریپ فروت، از آنزیمی در معده جلوگیری می‌کند که تاثیر داروهای خاص را از بین می‌برد و بدان معنا است که اجازه می‌دهد داروی بیشتری وارد جریان خون شود.

پژوهشگران در بررسی های خود پی برده اند آب گریپ فروت، می‌تواند باعث افزایش کارائی داروهای سرطان شود.

به گزارش جام نیوز، طبق نتایج تحقیقی، نوشیدن یک لیوان آب گریپ فروت در روز می‌تواند به طور قابل توجهی، تاثیر داروهای سرطان را افزایش دهد.

بیمارانی که این میوه را در کنار داروهای ضد سرطانی مصرف کرده بودند، تاثیر مشابه کسانی که سه مرتبه از دارو به تنهائی استفاده کرده بودند، دریافت کردند.
 
به نوشته میل آنلاین، محققان دانشگاه پزشکی شیکاگو، معتقدند ترکیب آب گریپ فروت با داروهای ضد سرطانی، ضمن جلوگیری از عوارض جانبی در بیمار بخاطر مصرف بالای دارو، هزینه دارو را نیز کاهش می‌دهد.
 
آب گریپ فروت، از آنزیمی در معده جلوگیری می‌کند که تاثیر داروهای خاص را از بین می‌برد و بدان معنا است که اجازه می‌دهد داروی بیشتری وارد جریان خون شود.

پزشکان به بیماران معمولا می‌گویند که هنگام مصرف داروهای خاص، از خوردن میوه جلوگیری کنند.

دانشمندان در واقع می‌خواستند مشاهده کنند که آیا می‌توانند این عوارض جانبی را مهار کنند یا خیر.

راپامایسین (rapamycin) یا سیرولیموس ( Sirolimus) برای جلوگیری از عدم پذیرش در پیوند استفاده می‌شود، اما برای درمان بعضی تومورها نیز مورد آزمایش قرار گرفته است.
 
در این تحقیق، تیم تحقیقاتی نشان دادند بیمارانی که هشت اونس آب گریپ فروت در روز مصرف کرده بودند، سطح سیرولیموس آنها تا ۳۵۰ درصد افزایش یافته بود.

دارو نیز متابولیسم دارو را کاهش و سطح سیرولیموس را تا ۵۰۰ درصد افزایش می‌دهد.

تاثیر گریپ فروت بر روی آنزیم در معده، فقط چند ساعت پس از مصرف شروع می‌شود.

این اولین تحقیقی است که در حوزه سرطان، به روابط داروها و میوه می‌پردازد.


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *