خانه سینما طی ۲ ماه آینده بازگشایی خواهد شد

ممتازنیوز:

13910802000503 PhotoA

عظیمی میرآبادی با اشاره به تشکیل اولین جلسه هیئت بازگشایی خانه سینما گفت: بازگشایی خانه سینما از وظایف وزارت ارشاد است و حداکثر ظرف دو ماه آینده خانه سینما به طور قطعی و قانونی بازگشایی خواهد شد.

مهدی عظیمی میرآبادی معاون فعالیت های سازمان سینمایی کشور در گفت وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره روند بازگشایی خانه سینما گفت : ما زمان بندی خاصی را برای انجام امور مربوط به بازگشایی خانه سینما در نظر گرفتیم که کارها انجام شود و طبق این زمان بندی حداکثر ظرف دو ماه آینده خانه سینما به طور قطعی و قانونی بازگشایی خواهد شد.

وی درباره هیئت بازگشایی خانه سینما گفت: هیئت بازگشایی خانه سینما به نوعی هیئت موسس به شمار می‌رود و عهده دار بازگشایی خانه سینما است و رئوسی را در برنامه خود خواهد داشت که از جمله می توان به تجمیع اعضاء صنوف قانونی اشاره کرد. در فرصتی که وجود داشته تعدادی از اصناف قانونی شدند و مابقی نیز باید در فرصت باقی مانده قانونی شوند. همچنین دعوت از اعضاء برای تشکیل مجمع عمومی و تشکیل مجمع عمومی که در آن مجمع، هیئت مدیره جدید خانه سینما انتخاب می‌شوند.

هیئت بازگشایی متشکل از هفت نفر است

مسئول تشکیل هیئت پیگیری بازگشایی خانه سینما در ادامه توضیح داد: زمانی که هیئت مدیره جدید انتخاب شوند هیئت بازگشایی کارشان به اتمام خواهد رسید . هیئت بازگشایی متشکل از هفت نفر خواهد بود، پنج نفر از اهالی سینما که افراد معتبر و متنفذ سینمای کشور هستنددر این جمع حضور دارند و مدیراجرایی هیئت ساماندهی صنوف و یکی از مسئولین مرتبط در سازمان سینمایی که معاون اداره کل مجامع و تشکل های سازمان سینمایی است، در این هیئت حضور دارند.

وی درباره برگزاری جلسات این هیئت توضیح داد: اولین جلسه هیئت بازگشایی خانه سینما روز گذشته برگزار شد جلسه خیلی خوبی بود و امور مربوط به بازگشایی خانه سینما آغازشد تا بتوانیم ظرف دو ماه آینده خانه سینما را با حضور اصناف قانونی بازگشایی کنیم.

بازگشایی خانه سینما براساس اساسنامه مورد توافق هیئت هفت نفره

معاون فعالیت‌های سازمان سینمایی در ادامه تاکید کرد: مبنای ما برای بازگشایی خانه سینما دو امر مهم است اولین خط قرمز ما قانون است و رعایت آن الزامی است. نکته دوم این که براساس اساسنامه ای که مورد توافق هیئت هفت نفره قرار گرفته است با انجام ویرایش قانونی که نمایندگان حقوقی آقایان خندان و ابتهاج انجام دادند، خانه سینما بازگشایی خواهد شد.

بازگشایی خانه سینما از وظایف وزارت ارشاد است

وی تاکید کرد: بازگشایی خانه سینما از وظایف وزارت ارشادو این امر از مسئولیت‌ها و اختیارات این وزارتخانه به شمار می آید که آن را پیگیری می‌کنیم . هیئت بازگشایی با حسن نیت تمام تلاش می‌کنند تمامی طیف های گوناگون جامعه سینمایی کشور را در بازگشایی خانه سینما دخیل کنند مگر آنکه افرادی تمایل به همکاری و همیاری نداشته باشند.

عظیمی در خاتمه به اجرای قانون تاکید کرد و گفت: برخی افراد تحت عناوین جعلی صنف یا هیئت مدیره یا مدیر عامل در مقابل بازگشایی خانه سینما فعالیت غیرقانونی می‌کنند که قابل پیگیرد است .


اخبار ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *