خداحافظی با بنزین ۴۰۰ تومانی تا دو هفته آینده/ آمادگی نرم‌افزارهای پشتیبانی برای محاسبه نرخ‌های تازه

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

شمارش معکوس برای اجرای گام دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و افزایش قیمت دو حامل پرطرفدار آغاز شده به طوری که حداکثر تا دو هفته دیگر قیمت‌های تازه بنزین آزاد و نیمه‌یارانه‌ای اعلام می‌شود.

پس از مصوبات هیئت دولت در خصوص افزایش قیمت گاز و بعضی از حامل های انرژی مانند نفت سفید و ال پی جی  که به منظور اجرایی شدن گام دوم قانون هدفمندکردن یارانه ها صورت گرفت هم اکنون شمارش معکوس برای افزایش قیمت دو حامل پرطرفدار انرژی یا همان بنزین و گازوئیل آغاز شده است.

با توجه به اظهارات روز قبل رئیس جمهور، به نظر می‌رسد که تغییر قیمت بنزین و گازوئیل از ابتدای اردیبهشت ماه نهایی شده است. براساس اطلاعات بدست آمده هم اکنون نرخهای تازه بنزین آزاد و سهمیه ای و نرخ گازوئیل برای گام دوم قانون هدفمند کردن یارانه ها قطعی شده و تنها باید منتظر اعلام این نرخ ها باشیم.

براساس گفته بعضی از مسئولان اجرایی هم اکنون تمام نرم افزارها و سیستم های پشتیبانی برای افزایش قیمت بنزین آماده است و تنها باید منتظر ابلاغ از سوی مسئولان عالی رتبه باشیم.

سال قبل معاون برنامه ریزی وزیر نفت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفته بود: دو راهکار برای سهمیه‌های باقی مانده در کارت‌های سوخت مردم پیش‌بینی کرده‌ایم که یک راهکار آن است که سهمیه‌ها باقی بماند و در یک مهلت ۴ یا ۶ ماهه مردم فرصت استفاده از این سهمیه‌ها را داشته باشند، بنابراین هیچ سهمیه‌ای از هیچ خودرویی از بین نمی‌رود و  راهکار دوم آن است که اگر سهمیه ۴۰۰ تومانی دارید و قیمت بنزین ۸۰۰ تومان باشد، شما می‌توانید به ازای سهمیه ۴۰۰ تومانی دو لیتر بنزین بزنید.

که براین اساس  در هیچ کدام از سناریوهای وزارت نفت حذف سهمیه‌ها پیش‌بینی نشده است، چرا که این از جمله حقوق مردم است و نمی‌توان آن را از بین برد.

این گزارش اضافه می کند تا پایان سال ۹۲ و آخرین سهمیه بنزین که در فروزدین ماه سال ۹۳ به کارت های سوخت واریز شد قیمت هر لیتر بنزین معمولی نیمه یارانه ای ۴۰۰ تومان و قیمت هر لیتر بنزین آزاد ۷۰۰ تومان است که تا دو هفته دیگر باید با این قیمت ها نیز خداحافظی کرد و منتظر قیمت های تازه بنزین باشیم.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ