خدایا مرا بپذیر؛ مرا که از میان خوانده‌شدگان،‌ دعوتت را اجابت کردم

۰۲خردادماه،

erfan khoshkhoo-25.jpg

دغدغه‌های زندگی روزمره را پشت میله‌های سبز رنگ می‌گذارم و با کوله‌ای سبک برای سه روز از تمام این دنیا فارغ می‌شوم. جایی به اندازه یک سجاده می‌یابم تا رها شوم از همه آنچه که مرا خارج از این در رهایم نمی‌کند.

سجاده‌ام را پهن می‌کنم و کنار تمام رازو نیازهایی که باید از آن بالاها قبول شود فکر می‌کنم به تمام خودم در این پشت در؛ به کارنامه یک ساله‌ام که بر من چه گذشت و چه کردم برای این دنیا و چه توشه کردم برای آخرتم. شاید سبک شوم.

خدایا این من را بپذیر؛ من را که از خیل بسیار بندگانت خوانده‌ای؛ من را که از میان خوانده‌شدگان،‌ دعوتت را اجابت کردم. و چه بسیارند آنانی که حسرت وار می‌خواهند و حضور نمی‌یابند… .

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مسجد دانشگاه تهران نیز همانند سایر مساجد دانشگاه‌های کشور امسال میزبان دانشجویان معتکف خواهد بود و در یک اتفاق جالب، این مسجد امسال میزبانی ۴۰ معتکف عروس و دامادی که اولین سال زندگی مشترک خود را آغاز می‌کنند، برعهده خواهد داشت.

امسال مسجد دانشگاه تهران میزبان حدود ۷۵۰ معتکف است که ۴۰۰ نفر آنها آقا و حدود ۳۵۰ نفر از آنها خانم می باشند و حدود ۸۰ خادم نیز پذیرایی معتکفان را برعهده خواهند داشت. همچنین امسال ۴۰ استاد دانشگاه نیز همانند سایر دانشجویان معتکف خواهند بود.

برگزاری کرسی‌های تلاوت و تفسیر قرآن، برگزاری دعا و نیایش و مراسم جانبی فرهنگی از جمله برنامه‌هایی است که برای دانشجویان معتکف در این مراسم در نظر گرفته شده است.

سخنرانی‌های این مراسم نیز هر روز ساعت ۱۱ صبح است که طی آن در روز اول حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حاج ابراهیم ، روز دوم حجت الاسلام‌والمسلمین علیرضا پناهیان و روز سوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین صدیقی خواهند بود و مراسم دعای ام داوود در روز سوم با اجرای سعید حدادیان مداح اهل بیت برگزار می‌شود.

براساس این گزارش، دانشگاه تهران از ساعت ۷ بعدازظهر امروز پنج‌شنبه میزبان دانشجویان معتکف خواهد بود و تمامی دانشجویان بنا به شرط دانشگاه تهران اولین سالی است که معتکف خواهند شد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *