خراسان جنوبی ۲۵۰ بار لرزید / پس‌لرزه‌ها ادامه دارد

۱۷م آذر ،

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: در کمتر از ۴۰ ساعت بخش‌های مختلف استان به ویژه منطقه‌ زلزله‌زده زهان لرزید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از بیرجند به مناطق زلزله‌زده زهان، محمد علی آخوندی در بازدید از مناطق زلزله‌زده زهان اظهار داشت: تامین بهداشت محل اسکان زلزله‌زدگان در چادرها توسط واحد بهداشت استان در دست اقدام است.

وی بر مرمت و بازسازی زیرساخت‌های منطقه زلزله‌زده زهان تاکید کرد و افزود: بازسازی فوری حسینه‌ها و مساجد مناطق زلزله‌زده زهان، زیرکوه، بیرجند، درمیان و قائن توسط اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه کمیته امداد و بهزیستی با هماهنگی فرمانداران نسبت به کمک مالی به زلزله‌زدگان اقدام می‌کنند، گفت: کمیته امداد و بهزیستی موظفند واحدهای مسکونی مددجویان زیر پوشش خود را بازسازی کنند.

آخوندی از جمع‌آوری لاشه‌های دام‌های تلف شده خبر داد و تاکید کرد: دامپزشکی همچنان مشغول معدوم‌سازی لاشه‌های دام و گندزدایی در منطقه زلزله‌زده زهان است.

وی اضافه کرد: تاکنون ۲۰۰ لاشه دام از زیر آوار خارج شده و پیش‌بینی می‌شود ۸۰۰ دام دیگر زیر آوار باشند.

آخوندی از افزایش ذخیره‌سازی سوخت در مناطق‌ زلزله‌زده خبر داد و گفت: با همکاری آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی مدارس برای تحصیل دانش‌آموزان زلزله‌زده که مدارس آنان نامقاوم شده ، کانکس لازم حمل می‌شود.


sadkhabar.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ