خرید ارز در چارچوب آئین نامه بورس ارز محدودیتی ندارد

مشاور ارشد وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به ایجاد رقابت در فضای عرضه و تقاضا به عنوان یکی از اهداف مهم برای راه اندازی بورس ارز گفت : برای برخی اقلام اساسی ارز مرجع را را بانک مرکزی تامین می کند و برای دیگر اولویت های هشتگانه ، بازار بورس را برای رفع نیاز ارزی پیش بینی کرده ایم.

به گزارش سرویس اقتصادیممتازنیوز، محمود دودانگه در مصاحبه با رادیو با بیان اینکه راه اندازی بورس ارز نوسان بازار را به کلی خنثی نخواهد کرد، افزود: نوسان های متناسب با عرضه و تقاضا وجود دارد و مسئله مهم مدیریت این نوسان در بانک مرکزی است، از طرفی تلاش می کنیم امکان تامین نیازها در یک بازار شفاف و غیر رانتی ایجاد شود.

دودانگه با اشاره به اینکه دیگر شاهد چالش های بازار ارز نخواهیم بود ، تصریح کرد: قطعا چنین اتفاقاتی رخ نخواهد داد و با توجه به راه اندازی بورس ارز همه صادر کنندگان و آن هایی که ارز را در اختیار دارند ، می توانند وارد این بازار شوند و با قیمت مناسب اقدام به عرضه ارز کنند.

وی مشکلات پیش روی ارز در چند ماه اخیر را مبتنی بر محدودیت عرضه کنندگان و وارد نشدن ارز حاصل از صادرات در بازار دانست و گفت: محدودیت و سقفی برای خرید و فروش ارز در این بازار وجود ندارد و تمام نیازهای ارزی واردات و خدمات از طریق این بازار تامین خواهد شد.

محمود دودانگه خاطرنشان کرد: نیاز بنگاه ها برای خرید ارز مشخص است و دریافت ارز از این بازار در چارچوب آئین نامه هایی تعریف می شود ؛ بنا بر این یک فرد نمی تواند میزان نامحدودی ارز دریافت کند.

وی تصریح کرد: میزان ارز خدماتی مشخص است و نگرانی در خصوص سنجش تقاضا و سقف خرید بنگاه ها وجود ندارد، قیمت ارز واقعی است، بنابراین تقاضای فزاینده نخواهیم داشت./عب


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *