خسارت نزنید،تخفیف ۷۰ درصدی بیمه بگیرید

۰۶اردیبهشت،

بینا- مدیرکل نظارت فنی بیمه مرکزی گفت: وسایل نقلیه‌ای که در طول دوره بیمه‌ شخص ثالث خود خسارتی وارد ‌نکنند، در سال دوم ۱۰ درصد و در سالهای بعد تا ۷۰ درصد تخفیف داده می‌شود.

به گزارش بنکر (Banker)، ، مفید امینی مدیرکل نظارت فنی بیمه مرکزی اعلام کرد: به منظور تشویق دارندگان وسیله نقلیه به رعایت اصول ایمنی در رانندگی، برای وسایل نقلیه‌ای که در طول دوره بیمه‌نامه خود خسارتی وارد نمی‌کنند، در سال دوم ۱۰ درصد و در سال‌های بعد متناسب با تعداد سال‌هایی که خسارت نداشته‌اند تا ۷۰ درصد تخفیف در حق بیمه محاسبه می گردد.
مفید امینی افزود: از دارندگان وسایل نقلیه‌ای که در طول دوره بیمه‌نامه خود خسارت مالی و یا صدمه بدنی وارد کنند، بر اساس نوع و تعداد خسارت برای بیمه‌نامه بعدی از ۱۰ درصد تا ۱۰۰ درصد بیشتر از کسانی که خسارتی نداشته‌اند، حق بیمه دریافت خواهد شد.
وی ادامه داد: درصد تخفیف حق بیمه بابت عدم خسارت و یا افزایش حق بیمه بابت خسارت‌های دارندگان وسایل نقلیه، در آیین‌نامه اجرایی قانون بیمه شخص ثالث پیش‌بینی شده و شرکت‌های بیمه موظف به اعمال آن می باشند.
مدیرکل نظارت فنی بیمه مرکزی با تأکید بر اهمیت رعایت اصول ایمنی و مقررات راهنمایی و رانندگی یادآور شد: شرکت‌های بیمه موظف شده‌اند که هنگام صدور بیمه‌نامه، متناسب با تعداد تخلفات اتفاق‌ساز وسیله نقلیه که پلیس اعلام می کند، دو تا ۱۶ درصد به حق بیمه شخص ثالث اضافه کنند.
بر اساس این گزارش، مراکز صدور بیمه‌نامه شخص ثالث باید جدول حق بیمه سالانه بیمه قانونی شخص ثالث انواع وسایل نقلیه را برای تعهدات بدنی دیه یکصد و پنجاه و دو میلیون تومان و تعهدات مالی سه میلیون و هشتصد هزار تومان و توضیحات مربوط به آن را در محل صدور بیمه نامه در دید متقاضیان قرار دهند.

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *