خسته نباشید: فیلمبرداری این فیلم محصول حوزه هنری، با ورود سرزده مامور حراست ارشاد متوقف شد + کدام یک مجوز نداشتند: باران کوثری؟ کارگردانان فیلم؟ یا حوزه هنری؟

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از کافه سینما در تاریخ دوشنبه ۸ آبان ۹۱،

کافه سینما- فیلم «خسته نباشید» با حمایت حوزه هنری در حالی فیلمبرداری می شد که پروانه ساخت نداشت و از حضور باران کوثری که این روزها در سینما منوع‌التصویر است استفاده می‎‌کرد و دو کارگردان این کار نیز مجوز کارگردانی را نداشتند.

به گزارش کافه سینما به نقل از سینماپرس، این فیلم سینمایی گویا به دلیل نداشتن پروانه ساخت و ممنوع التصویر بودن باران کوثری به عنوان یکی از بازیگران حاضر در فیلم «خسته نباشید» این فیلم از سوی مقامات مسئول توقیف شده است.

یکی از دلایل دیگری که گفته می شود موجب توقیف فیلم «خسته نباشید» در کرمان شده نداشتن مجوز کارگردانی از سوی افشین هاشمی و محسن قرائی است.

افشین هاشمی یکی از کارگردانان فیلم «خسته نباشید» در گفت و گو با خبرنگار سینماپرس گفت: هیچ چیز در مورد توقیف فیلم نمی دانم اما حوزه هنری در حال مذاکره برای رفع مشکلات فیلم است تا ساخت آن ادامه یابد. امیدوارم مشکلات برطرف شود تا بتوانیم ساخت فیلم را ادامه دهیم.

در حالیکه تاکنون حدود ۷۰ درصد از فیلمبرداری این پروژه به کارگردانی مشترک افشین هاشمی و محسن قرائی انجام شده بود، سه روزی است فیلمبردای آن متوقف شد. فیلمنامه این فیلم را محمد رضایی راد بر اساس طرحی از رضا میرکریمی نوشته است و قرار است سپیده عبدالوهاب آن را مونتاژ کند.

فیلم داستان رومن و ماریا زوجی جهانگرد است که درگیر اختلافاتی با یکدیگرند. آنها در میانه سفر خود در ایران با موسسه جهانگردی طرف قراردادشان به مشکل بر میخورند. تا اینکه مرضی، مستخدم اخراجی هتل به کمک پسر عمویش برای آنها نقشه می کشند.

غوغا بیات، جلال فاطمی، حسام محمودی، فرزاد باقری، باران کوثری و رویا افشار بازیگران این فیلم هستند. «خسته نباشید!» محصول حوزه هنری است و تهیه کنندگی آن را رضا میرکریمی بر عهده دارد.

از سوی دیگر به گزارش ایسنا، سهیل جهان‌بیگلری، مدیرعامل سازمان توسعه سینمایی حوزه هنری، در این باره گفت: مشکلات مربوط به قوانین ساخت است که چند روزی کار را متوقف کردیم تا حل شود. وی افزود: بر اساس اعلام پروانه مشروط، ما کارهایمان را آغاز کردیم و از ما خواستند تا پرونده تکمیل شود و آن را کامل کردیم، طی امروز و فردا پروانه قطعی صادر خواهد شد.

روایت سایت روزنامه ایران از این خبر اما از این قرار است، حضور سرزده مامور حراست وزارت ارشاد: 

مقامات حراست ارشاد با حضور در پشت صحنه «خسته نباشید» که تهیه آن برعهده رضا میرکریمی است تولید این فیلم را متوقف کردند.

رضا میرکریمی که به تازگی تهیه کنندگی فیلمی با عنوان «خسته نباشید» را برعهده گرفته است در حالی که فیلمبرداری این کار نزدیک به نود درصد انجام شده بود به ناچار و بنا به دستور حراست وزارت ارشاد مجبور شد فیلمبرداری کار را متوقف کند. کارگردانی «خسته نباشید» به صورت مشترک توسط افشین هاشمی و محسن قرایی انجام شده است که این دو نفر از جمله عوامل تولید آخرین فیلم بهرام بیضایی «وقتی همه خوابیم» بوده اند.

اطلاعات رسیده به شبکه ایران حکایت از آن دارند که چند روز قبل و در حالی که گروه در لوکیشنهایی در حوالی کرمان در حال فیلمبرداری بودند با حضور سرزده نماینده حراست وزارت ارشاد مواجه شده و حکم تعطیلی پروژه به آنها ابلاغ شده است. گویا در این حکم دلیل تعطیلی پروژه، نداشتن پروانه ساخت عنوان شده است در حالی که اداره ممیزی ارشاد پیش از این با ارائه موافقت اصولی، ساخت فیلم را بلامانع دانسته بود.

صدور حکم توقیف کار سبب ساز آن شد که تیم تولید به تهران بازگشته و منتظر بمانند تا رایزنی با عوامل ارشاد به نتیجه برسد تا ادامه فیلمبرداری کار پی گرفته شود. این روزها رضا میرکریمی در حال انجام مذاکراتی با مسئولان ارشاد است تا بتواند هر چه زودتر تکلیف این پروژه را مشخص کند.

Tags:

کافه سینما-آخرین اخبار و یادداشت های سینمای ایران و جهان

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.