خطیب‌زاده: ناخرسندی‌مان در ارتباط با رفتار اخیر عراق و افغانستان در سازمان ملل را اعلام کردیم

سخنگوی وزارت خارجه از رایزنی وزیر خارجه کشورمان با همتایان کویتی، قطری و ارمنستانی خود طی روزهای اخیر خبر داد.

سعید خطیب زاده در نشست هفتگی خود  با مرور رویداهای هفته  اخیر در  حوزه سیاست خارجی  اظهار کرد: ظریف در روزهای اخیر با وزیران امور خارجه کویت ،  قطر و ارمنستان  به صورت تلفنی رایزنی و گفت‌وگو کرده است.

وی در بخش دیگری از نشست اظهار کرد: پرونده کیفری سقوط هواپیمای اوکراینی در دست پیگیری است و فکر می‌کنیم در روزهای آتی در این زمینه اطلاع‌رسانی بیشتری شود.

خطیب زاده همچنین در مورد غیبت افغانستان در نشست اخیر مجمع عمومی سازمان ملل و رای ممتنع عراق به مصوبه ای که در مورد ایران در این مجموعه به رای گذاشته شده بود و مباحثی که در این زمینه در فضای رسانه ای  کشور مطرح شده است،  با بیان این که ما ناخرسندی  خود را نسبت به این موضوع  اعلام کردیم و همانطور که  شما شنیده اید نخست وزیر عراق اعلام کرده است که در حال پیگیری این موضوع  هستند، ادامه داد: ما فکر می کنیم  که کشورهای همسایه می‌دانند که یک‌جانبه‌گری و سلطه‌گری آمریکا تا  چه میزان  می‌تواند تاثیر  منفی در منطقه داشته باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین گفت: به زودی قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی به ایران سفر می‌کند و امیدواریم این سفر خاتمه ای بر کندی‌های موجود  در پرداخت پول ایران باشد.

این خبر تکمیل می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *