خودداری بانک‌ها از گشایش ال‌سی۳۰درصدی؟

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

یک کارشناس بخش صنعت گفت: بانک‌ها، بخشنامه گشایش ال‌سی با پیش‌ پرداخت ۳۰ درصدی را به بهانه وجود ابهام در مورد چگونگی پرداخت بقیه مبلغ ال‌سی اجرا نمی‌کنند.

خبراقتصادی:جواد باقری، با بیان اینکه علی‌رغم ابلاغ بخشنامه گشایش ال‌سی با پیش‌پرداخت ۳۰ درصدی، این بخشنامه هنوز توسط بانک‌ها اجرایی نشده است، اظهار داشت: سیستم بانکی اعلام می‌کند که این بخشنامه ابهام دارد و به همین سبب آن را اجرا نمی‌کند.

به گزارش فارس، وی ادامه داد: سالها با پیش‌پرداخت ۱۰ تا ۲۵ درصدی نسبت به گشایش ال‌سی اقدام می‌شد، اما مشخص نیست که در حال حاضر این ابهام چگونه بوجود آمده است.

عضو انجمن صنایع همگن کاغذ در مورد سبب بعضی بانک‌ها برای عدم گشایش ال‌سی با پیش‌پرداخت ۳۰ درصدی نیز گفت: بانک‌ها عنوان می‌کنند که در بخشنامه مربوطه، مشخص نشده که بقیه مبلغ ال‌سی به چه صورت باید پرداخت شود.

وی با بیان اینکه این سبب بانک‌ها فقط یک بهانه است، گفت: مشخص است که طبق روال قبل، ۷۰ درصد بقیه مبلغ ال‌سی باید در زمان تبادل اسناد و با قیمت روز ارز پرداخت شود.

باقری با تأکید بر اینکه ابهام واقعی در این مورد وجود ندارد، گفت: بانک‌ها با یک بهانه غیر واقعی، گشایش ال‌سی با پیش‌پرداخت ۳۰ درصدی را اجرایی نکرده‌اند.

وی اظهار داشت: در صورت گشایش ال‌سی با پیش‌پرداخت ۳۰ درصدی، واردات مواد اولیه تولید رونق می‌گیرد و این اقدام، قیمت تمام شده تولید را کاهش خواهد داد.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *