خودروسازان اروپایی به ایران بازگردند

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 خودروسازان اروپایی به ایران بازگردند

خودروسازان اروپایی به ایران بازگردند

ممتازنیوز: جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو برگزار و طی آن تصمیمات مهمی از جمله دعوت از شرکای اروپایی، کره‌ای و ژاپنی خودروسازان برای بازگشت به ایران اتخاذ شد.

به گزارش ممتازنیوز، جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.
براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، در این جلسه محمدرضا نعمت‌زاده از خودروسازان خواست از شرکای اروپایی، کره‌ای و ژاپنی خود برای بازگشت به ایران دعوت کنند.
وی به خودروسازان گفت از شرکای خارجی‌شان بخواهند تا با توجه به شرایط جدید و فضای شکل گرفته، برای تولید محصولات جدید به ایران بازگشته و سهم خود از بازار ایران را مجددا کسب (احیا) کنند.
همچنین در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت عمل به تعهدات قانونی از سوی خودروسازان، از آن‌ها خواست به سرعت و از هر طریق ممکن بدهی‌های خود به قطعه‌سازان و به‌ویژه شرکای خارجی‌شان را پرداخت کنند.
در ادامه جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو، نعمت‌زاده از شرکت‌های خودروسازی خواست برای افزایش توان مالی‌شان اقدام به افزایش سرمایه کنند. در این زمینه مقرر شد برای افزایش سود سرمایه‌گذاری در صنایع، برنامه‌ای تهیه و پس از تصویب اجرا شود تا با سودآور شدن فعالیت صنایع، جذب سرمایه‌های خارجی در این حوزه نیز تسهیل شود.
جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو صبح روز گذشته با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون اقتصادی وزیر، رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مدیران عامل شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو، سایپا، ایران خودرو دیزل، سایپا دیزل، بهمن، عقاب افشان و نمایندگان انجمن‌های خودروسازان، قطعه‌سازان و خدمات پس از فروش برگزار شد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *