خودروسازان بخش خصوصی هم تسهیلات می‌خواهند

جام جم آنلاین: دبیر انجمن خودروسازان ایران از درخواست خودروسازان بخش خصوصی برای دریافت تسهیلات بانکی خبر داد.

احمد نعمت‌بخش در گفت‌و‌گو با ایسنا، اظهار داشت: اگرچه کارگروه حمایت از تولید با پرداخت ۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به صنعت خودرو موافقت کرده و پرداخت ۱۰۰۰ میلیارد تومان آن نیز در شورای پول و اعتبار مصوب شده است، ولی با این حال در این زمینه باید برای تامین نقدینگی خودروسازان بخش خصوصی نیز اقدام شود.

وی با بیان این‌ که کرمان خودرو، بهمن و دیگر خودروسازان بخش خصوصی نیز مانند ایران خودرو و سایپا نیازمند تامین نقدینگی موردنیاز هستند، خاطرنشان کرد: امیدواریم کارگروه حمایت از تولید و مسئولان بانک مرکزی در جهت تخصیص حداقل ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به خودروسازان بخش خصوصی اقدام کنند.

نعمت‌بخش ادامه داد: مشکلات محیط کسب و کار و برخی مشکلات داخلی و خارجی برای خودروسازان بخش خصوصی نیز وجود دارد، بنابراین اگرچه بخش اعظم تولید خودروهای داخلی و بازار این محصولات در اختیار ایران خودرو و سایپاست، اما نباید از این بخش از خودروسازی کشور نیز غافل شد.

دبیر انجمن خودروسازان ایران تصریح کرد: امیدواریم اقدامات لازم برای حمایت از تمام خودروسازان به سرعت صورت گیرد، زیرا مشکل بحران ادامه یافته و خط تولید خودروساز به طور کامل متوقف و پرسنل آن بیکار شوند، احیای آن کاری بسیار دشوار و پر هزینه و بعضا غیرممکن خواهد بود.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *