خودروهای پیش‌فروش شده از افزایش قیمت‌ها مستثنی شدند

2-156.jpg

مصوبه افزایش حداکثر ۲۰ درصدی قیمت خودروهای داخلی در شرایطی ابلاغ شده است که طبق نظر اعضای کمیته قیمت‌گذاری خودرو، افزایش قیمت‌ها شامل خودروهای پیش فروش شده تا تاریخ دوازدهم مهرماه نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طبق ابلاغیه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به شرکت‌های ایران خودرو، سایپا، پارس خودرو و مدیران خودرو، این شرکت‌ها حق ندارند قیمت خودروهایی که قبل از تاریخ دوازدهم مهرماه (روز برگزاری جلسه کمیته قیمت‌گذاری خودرو و تصویب قیمت‌های جدید) پیش فروش کرده‌اند را افزایش دهند. البته این ابلاغیه شامل خودروهای پیش فروشی می‌شود که در قرارداد آنها قیمت قطعی تحویل خودرو ذکر شده باشد.

خودروسازان ملزم شده‌اند خودروهای پیش فروش شده با قیمت قطعی تا تاریخ دوازدهم مهرماه را با نرخ‌های سابقی که شامل افزایش قیمت‌های جدید نمی‌شود، تحویل مشتریان دهند. در مصوبه افزایش قیمت‌‌ها که به خودروسازان ابلاغ شده، جمله “خودروهای پیش فروش شده تا تاریخ دوازدهم مهرماه می‌بایستی با نرخ‌های قبلی عرضه شود” قید شده است.

در صورت تخلف خودروسازان از این ابلاغیه مشتریان می‌توانند شکایت خود را به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها ارائه کنند.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ