خودروهای “آبت” را بشناسید

۲۴خردادماه،

در حالی سه مدل خودروی “آبت” در لیست مجاز واردات در سال جاری قرار گرفته‌اند که این خودروها چندان در ایران شناخته شده نیستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سه خودروی آبت بیتل هاچ بک، آبت بیتل کابریولت و آبت پاسات سالن در لیست خودروهای مجاز وارداتی در سال جاری قرار دارند.

شرکت آبت (ABT) البته نه یک خودروساز بلکه شرکت تیونر کننده محصولات شرکت فولکس واگن است. این شرکت آلمانی خودروهای تولیدی فولکس واگن را تیون کرده و مجددا به فروش می‌رساند.

Tuning up یا تیون کردن به معنای ایجاد تغییرات در خودرو برای بهینه‌سازی و ارتقای ویژگی‌های آن از جنبه‌های مختلفی چون شتاب، سرعت و زیبایی است. تیونینگ در سه بخش تجهیزات داخلی مانند روکش و سیستم صوتی خودرو، تجهیزات خارجی مانند نصب ساندروف و رکاب و فرایندهای تقویت قوای محرکه و موتور صورت می‌گیرد.

آبت نیز یکی از شرکت‌های تقریبا معروف تیونر کننده خودرو در جهان است که محصولات شرکت فولکس واگن را به میزان مختلف تیون کرده و مجددا عرضه می‌کند. بسته به میزان این فرایند و تغییراتی که در خودرو صورت می‌گیرد، قیمت خودروهای تیون شده گاها تا دو برابر قیمت مدل معمولی آن خودرو افزایش می‌یابد.

شرکت‌های تیون کننده خودرو شرکت‌های به نسبت کوچکی بوده و در حد و اندازه‌ شرکت‌های تولیدکننده خودرو نیستند. بعضی از این شرکتها مانند آبت، تیونینگ کامل محصولات یک یا چند شرکت خودروساز بزرگ را انجام می‌دهند به‌گونه‌ای که تمام بخش‌های یک خودرو از مشخصات ظاهری گرفته تا مشخصات فنی از جمله سیستم تعلیق، انتقال نیرو و موتور را تغییر و ارتقاء می‌دهند.

سه خودروی آبت بیتل هاچ بک، آبت بیتل کابریولت و آبت پاسات سالن نیز سه مدل از محصولات شرکت آلمانی فولکس واگن می باشند که تجهیزات خارجی، داخلی و قوای محرکه و موتور آنها توسط شرکت‌ آبت تقویت و مجددا عرضه شده است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *