خودروهای تولید پلاک ۹۲ نمی‌گیرد

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 خودروهای تولید 91 پلاک 92 نمی‌گیرد

خودروهای تولید پلاک ۹۲ نمی‌گیرد

ممتازنیوز: در حالی که برخی مصرف‌کنندگان از عدم تخصیص پلاک ۹۲ به خودروهایی که اوایل سال جاری تحویل گرفته‌اند گله‌مندند، دبیر انجمن خودروسازان ایران خودداری پلیس را دلیل این موضوع می‌داند.

به گزارش ممتازنیوز، برخی از مصرف‌کنندگان اعلام کرده‌اند خودروهایی که برای تحویل بهمن و اسفند ماه سال گذشته از خودروسازان خریداری کرده بودند فروردین ماه امسال تحویل آنها شده است.
این افراد از این گله‌مندند که چرا با وجود آنکه خودرو را در فروردین ماه سال ۹۲ تحویل گرفته‌اند پلاک سال به این خودروها اختصاص یافته است.
در این زمینه احمد نعمت‌بخش دبیر انجمن خودروسازان ایران به ایسنا گفت: مسوول تخصیص پلاک به خودروهای تولیدی پلیس بوده و خودروسازان دخالتی در این موضوع ندارند.
وی با بیان این‌که در سال‌های گذشته پلیس خودروهای تولیدی در سه ماهه پایانی سال را نیز با پلاک سال جدید شماره‌گذاری می‌کرد، خاطرنشان کرد: اما سال گذشته با توجه به ضوابط قانونی که قرار بود از ابتدای سال ۹۲ استاندارد آلایندگی خودروها به یورو ۴ ارتقاء یابد، پلیس از اختصاص پلاک ۹۲ به خودروهایی که تا ۲۹ اسفند ماه سال تولید شده بودند خودداری کرد.
دبیر انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: ‌در نتیجه مصرف‌کنندگانی که قرار بود خودروهای خود را اواخر سال یا اوایل سال ۹۲ از خودروسازان تحویل بگیرند خودرو با پلاک سال تحویل آنها شده است.
وی تصریح کرد: البته اختصاص پلاک سال جدید به خودروهای تولیدی در پایان هر سال یک عرف جهانی است به‌گونه‌ای که خودروسازان جهانی برای تشویق خریداران، خودروهای تولیدی در سه ماه آخر سال را با پلاک سال جدید عرضه می‌کنند با این حال سال گذشته پلیس از انجام این کار در مورد خودروهای داخلی خودداری کرد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ