خودروی روزه‌خواران توقیف می‌شود

ایسنا: ماموران پلیس پایتخت همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان طرح ویژه برخورد با تظاهر به روزه‌خواری در اماکن عمومی را به مرحله اجرا گذاشتند.

 
بر اساس این طرح ماموران موتورسوار و خودرویی پلیس پایتخت اعم از یگان‌های انتظامی و راهنمایی و رانندگی با هرگونه تظاهر به روزه‌خواری و استعمال دخانیات در خودرو و معابر عمومی برخورد کردند.

 
سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده ناجا پیشتر تاکید کرده بود که پلیس به طور جدی با هرگونه تظاهر به روزه‌خواری در ماه رمضان برخورد می‌کند.

 
سردار حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز در این خصوص با اشاره به بحث مسایل ترافیکی در این ماه گفته بود که یکی از دغدغه‌های مردم در ماه مبارک رمضان وجود طرح ترافیک و عدم ورود به محدوده طرح زوج و فرد بود که بر اساس تصمیمات اتخاذ شده مقرر شد که محدوده طرح ترافیک از ساعت ۷ صبح آغاز و تا ساعت ۱۶ بعدازظهر به اتمام برسد.

 
رییس پلیس پایتخت با اشاره به بحث اقدامات در نظر گرفته شده در بحث اماکن گفت: تسهیلات ویژه‌ای برای اغذیه‌فروشان و آب‌میوه‌فروشان، طباخی و حلیم‌فروشی در نظر گرفته شده است. بدین صورت که این صنوف می‌توانند از اذان مغرب تا اذان سحر به فعالیت‌های صنفی خود ادامه داده و در طول این مدت باز هستند.

 
وی تاکید کرده بود که رستوران‌های هتل‌ها می‌توانند در چارچوب مقررات در نظر گرفته شده از سوی اداره اماکن در طول روز به فعالیت خود ادامه دهند.

 
سردار احمدرضا رادان، جانشین فرمانده ناجا نیز در این خصوص گفته بود که پلیس برابر قانون و شرع با افرادی که تظاهر به روزه‌خواری در ملاء‌عام و همچنین استعمال دخانیات می‌کنند، برخورد می‌کند.

 
وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان خوردن و آشامیدن در ملاء‌عام ممنوع است گفته بود که بر اساس قانون خوردن و آشامیدن در ماه مبارک رمضان ممنوع و پلییس برابر قانون با این افراد برخورد می‌کند.

 
به گفته رادان خودروهایی که سرنشینان آن تظاهر به روزه‌خواری می‌کنند، توقیف و برای آنان پرونده قضایی تشکیل خواهد شد.

 
جانشین فرمانده ناجا همچنین در مورد استعمال دخانیات در ماه رمضان گفته بود که پلیس به حکم حکومتی نگاه می‌کند و برابر قانون استعمال دخانیات ممنوع و پلیس با آن برخورد می‌کند.

 
نیروی انتظامی نیز پیشتر اعلام کرده بود که روزه‌خواری در ملاءعام از نظر شرعی حرام و مصداق جرم مشهود بوده و قابل تعقیب بوده و بدیهی است، معذوراتی مانند بیماری و مسافرت مجوز روزه‌خواری در انظار عمومی نیست.

 
متصدیان هتل‌ها، رستوران‌های بین‌راهی، مهمانپذیرها، پایانه‌ها، فرودگاه و راه‌آهن صرفا برای مسافران خود می‌توانند ضمن اخذ مجوز از مراجع‌ذیربط با رعایت شئونات اسلامی و پوشش فضای مربوطه فعالیت کنند اما ارایه خدمات توسط سایر مراکز پذیرایی از اذان صبح تا اذان مغرب ممنوع بوده و در صورت مشاهده برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

 
نیروی انتظامی از همه هموطنان بخصوص رانندگان وسائط نقلیه عمومی و خصوصی خواسته است که از تظاهر به روزه‌خواری، استعمال دخانیات و ایجاد آلودگی صوتی پرهیز کنند.


پایگاه خبری تحلیلی ممتاز | Momtaz News

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *