خوردن میان وعده های نامناسب منجر به پوسیدگی دندان می گردد

۱۶م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

میان‌وعده‌ها عامل پوسیدگی دندان است و مصرف زیاد این مواد غذایی طی روز این مساله را تشدید می‌کند.

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران  به نقل از  وب دا؛ دکتر قاسم انصاری متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان با بیان این که سلامت دندان‌ها نیز مانند سایر اعضای بدن با تغذیه ارتباط دارد، اظهار داشت: بسیاری از والدین اصرار دارند کودک را با حجم مشخصی از مواد غذایی تغذیه کنند، این مساله سبب می‌شود کودک نسبت به تغذیه طبیعی احساس دلزدگی و به‌میان‌وعده‌ها گرایش یابد.

وی افزود: والدین توجه داشته باشند که باید تغذیه کودک دارای یک روند خاصی باشد و سعی کنند برای میان‌وعده کودک از میوه، نان و پنیر استفاده کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: متاسفانه استفاده از نوشیدنی‌های گازدار، غذاهای آماده، ماکارونی و سیب‌زمینی با سس در بین کودکان طرفدار زیادی دارد و از آن استقبال می‌شود که این مواد غذایی می‌تواند عامل تخریب و پوسیدگی مینای دندان شود.

وی خاطرنشان کرد: تغذیه نادرست و ناکافی نیز می‌تواند در طولانی‌مدت سلامت دهان کودک را به مخاطره اندازد. پس والدین تا حد امکان زمینه مصرف میان‌وعده‌ها را فراهم نکنند و کودک را با وعده اصلی غذایی بخوبی سیر کنند تا نیازی به میان‌وعده نداشته باشد. بهترین تشویق کودک برای رعایت نکات بهداشتی، همکاری و همگامی والدین در انجام این امور است./ع۲


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *