خوردن کفیر در زیبایی پوست مؤثر است

یکشنبه ۴ تیر – ۱۲:۱۶:۴۰ ب.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
بزرگنمایی:  

خبرگزای آریا- کفیر با داشتن پروتئین و بعضی اسیدهای ضروری در زیبایی پوست مؤثر است.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از وب دا، راضیه نجات زاده کارشناس مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان این مطلب اظهار داشت:‌کفیر دارای خواص درمانی زیادی است که درمان بیماری های گوارشی، فشار خون، اسهال و ضدعفونی کردن محیط روده از آن جمله است.
وی با بیان اینکه این ماده غذایی سرشار از ویتامین های گروه( B )مانند نیاسین، پیرودوکسین و اسید فولیک است، اظهار کرد: کفیر به دو روش سنتی و صنعتی تولید می شود که در روش سنتی با اضافه کردن مستقیم دانه های کفیر به مقدار ۲ تا ۱۰ درصد به شیری که پاستوریزه شده و تا دمای ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی گراد خنک شده، صورت می گیرد.
وی ادامه داد: بعدا از گذشت زمان تخمیر(تقریبا ۲۴ ساعت)، دانه ها به وسیله صافی جدا شده و کفیر آماده استفاده قرار می گیرد.
نجات زاده با اشاره یه اینکه در روش سنتی تولید کفیر، زمان ماندگاری آن کمتر از سه روز است، ابراز کرد: در این  روش به دلیل مراحل متعدد تولید و حجم کم آن، خطر آلودگی وجود دارد که علاوه بر این، دانه های مخمر غیرقابل کنترل بوده و فشار قوی گاز دی اکسید کربن نیز می تواند منجر به انفجار شود.
بر پایه این خبر، کفیر شبیه به گلم کلم بوده و هر دانه سه تا ۳۰ میلی متر قطر دارد، خوشه های آن از میکروارگانیسم ها هستند که به وسیله یک شبکه پلی ساکاریدی کنار هم قرارمی گیرند.شبکه دانه های کفیر از یک کمپلکس ۱۳درصد، پروتئین ۲۴درصد پلی ساکاریدی به علاوه سلول های متفرقه تشکیل شده که عمده پلی ساکاریدهای آن محلول در آب بوده و به آن کفیران می گویند.

کد خبر: ۲۰۱۲۰۶۲۴۱۲۱۶۴۰۲۶۵


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *