خوش‌رقصی برای اسرائیل

جام جم آنلاین: تلویزیون سی ان ان در گزارشی اعلام کرد دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای جلب نظر مثبت اسرائیل باهم رقابت می کنند.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، میت رامنی نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امروز در ادامه سفر دوره ای اش به اسرائیل می رود.

وی امیدوار است این سفر با تیترهای بهتر روزنامه ها در مقایسه با مطبوعات انگلیس همراه شود. ستاد انتخاباتی باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و نامزد حزب دموکرات از نزدیک سفر رامنی را دنبال می کند.

گلوریا بورجر تحلیلگر سیاسی شبکه دراین خصوص گفت:« برنامه سفر میت رامنی به انگلیس به علت مطالبی که درباره ناتوانی انگلیس در میزبانی بازیهای المپیک مطرح کرد چندان خوب پیش نرفت.

اما سفر میت رامنی به فلسطین اشغالی بسیار حائز اهمیت است. نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وقتی می خواهند اعتبار خود را در عرصه سیاست خارجی نشان بدهند به فلسطین اشغالی سفر می کنند.

همه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چنین فرایندی را پشت سر می گذارند. باراک اوباما نیز زمانیکه نامزد انتخابات چهار سال پیش بود همین کار را انجام داد و در ژوئیه سال دو هزار و هشت به اسرائیل سفر کرد.

 نتایج همه نظرسنجی ها نشان می دهد میت رامنی در عرصه سیاست خارجی از باراک اوباما عقب تر است. سفر میت رامنی به فلسطین اشغالی باتوجه به اینکه اوباما از زمان ادای سوگند ریاست جمهوری به فلسطین اشغالی نرفته است بسیار اهمیت دارد.

میت رامنی می خواهد نشان بدهد که در مقایسه با باراک اوباما درباره سوریه و ایران مواضع تندتری خواهد داشت.

گلوریا بورجر افزود: بی تردید میت رامنی نمی تواند در سفرهای خارجی اش از رئیس جمهور کنونی آمریکا انتقاد کند اما باید نشان بدهد که چه تفاوتهایی میان او و اوباما در این حوزه وجود دارد.

مسئله شهرکهای سازی ها  یکی از موضوعات اصلی مورد اختلاف میان اوباما از یک سو و مقامات رژیم صهیونیستی و یهودیان آمریکا از سوی دیگر  است. البته باراک اوباما نیز بیکار ننشسته است.

اوباما روز گذشته قانون تقویت همکاری های امنیتی اسرائیل و آمریکا را امضاء کرد. این قانون هفته گذشته در کنگره آمریکا به تصویب رسیده بود و روز گذشته اوباما آن را امضاء کرد. این اقدام نشان دهنده التزام آمریکا برای انتقال سلاح به اسرائیل است.

 اوباما روز گذشته قول داد هفتاد میلیون دلار دیگر برای سامانه گنبدآهنی رژیم صهیونیستی اختصاص بدهد که هدف از آن تقویت امنیت این رژیم در مقابل مهاجمان است. بی تردید، این اقدامات و سخنان اوباما درباره اسرائیل تصادفی نیست.(واحد مرکزی خبر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ