خونریزی‌های بعد از یائسگی

ارسال برای دوستان

روابط عمومی شبکه آموزش بخش‌هایی از این برنامه را در قالب ستون دکتر سلام برای جام‌جم ارسال می‌کند که به صورت پرسش روز در صفحه سلامت چاپ خواهد شد.

امروز به پرسش ما دکتر مریم کاشانیان جراح و متخصص زنان و زایمان پاسخ می‌دهد.

خونریزی‌های بعد از یائسگی در چه شرایطی بروز پیدا می‌کند؟

نکته کلی در خونریزی‌های بعد از یائسگی این است که هر قدر میزان خونریزی در این برهه، غیرطبیعی باشد، به بررسی و پیگیری بیشتری نیازمند است. خونریزی بعد از یائسگی ممکن است چند علت داشته باشد.

اولین مسأله‌ای که باعث این بیماری می‌شود، نازک‌شدن مخاط رحم است که در حقیقت علت خطرناکی نیست ولی به مفهوم پیگیری نکردن، نیست.

این مطلب را باید یادآوری کرد که با مشاهده حتی مقدار کم خونریزی می‌توانید از یک قضیه مهم جلوگیری و یک بیماری را کنترل کنید، چرا که سرطان‌های زنان یکی دیگر از عوامل آن است.

اهمیت و بی‌اهمیتی خونریزی بعد از یائسگی توسط پزشک معالج شما تشخیص داده می‌شود. چنانچه خونریزی بعد از یائسگی به علت نازکی جدار رحم باشد، با این‌که چندان مهم نیست، ولی باید کنترل شود چون ممکن است عاملی برای کم‌خونی بیمار باشد. از عوامل دیگر این بیماری؛ فیبرم و میوم رحمی است.

خوشبختانه درمان‌های زیادی برای خونریزی بعد از یائسگی وجود دارد. پولیپ‌ها و فیبروئید‌های درون رحم را می‌توان با اعمال جراحی کوچک برداشت، عفونت‌ها با آنتی‌بیوتیک درمان می‌شود و استروژن به ترمیم بافت‌های زهدان کمک می‌کند.

منبع : Jamejamonline.ir

گردآوری : پایگاه اینترنتی ممتازنیوز

تاریخ نشر شنبه ۸ مهر  مشاهده : ۸   | بازدید از صفحه اول


ممتازنیوز – زنان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *