دادستانی کل کشور: دولت قبل دل به فیلترینگ نمی‌داد / در دولت روحانی فقط دوبار جلسات کارگروه فیلترینگ تشکیل شد

دادستان کل کشور روز گذشته در مراسم روز دانشجو با اشاره به فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام اعلام کرد که دولت حسن روحانی جلو فیلترینگ سرویس‌های مختلف را در کمیته فیلترینگ می‌گرفت و اراده‌ای برای انجام این کار نداشت.

دادستانی کل کشور: دولت قبل دل به فیلترینگ نمی‌داد / در دولت روحانی فقط دوبار جلسات کارگروه فیلترینگ تشکیل شد

به گزارش ممتاز نیوز، محمدجواد منتظری، دادستان کل کشور، در سخنرانی‌اش در دانشگاه آزاد تهران جنوب به‌مناسبت گرامی‌داشت روز دانشجو، به ماجرای فیلتر تلگرام و تلاش برای فیلتر اینستاگرام در دولت روحانی اشاره کرد و گفت دولت یازدهم و دوازدهم مخالف خواسته‌های کمیته‌ی فیلترینگ عمل می‌کرده است. او درباره‌ی فیلتر تلگرام گفت: «زمانی قاضی شکایتی کرد و تلگرام در شعبه‌ای رأی برای فیلترشدن آورد. اینکه بعدا آن قاضی مجرم شناخته شد، ربطی به فیلترشدن تلگرام ندارد، بحث مهم‌تر از این‌ها است.»

منتظری با اشاره به اینکه در دولت حسن روحانی اراده‌ای برای فیلترینگ نبود، توضیح داد: «من طبق قانون رئیس کمیته‌ی فیلترینگ هستم. این کارگروه متشکل از ۶ وزیر یا نمایندگان آنان است و ۶ وزیر که جدا از دولت هستند. من در دوره آقای روحانی هرچه کردم که این کارگروه را با حضور وزرا تشکیل دهم، فقط دو بار توانستم.»

او ادامه داد: «آن دو بار هم به‌خاطر این بود که آقایان تصمیم گرفتند اقدامی در کارگروه انجام دهند که وارد جزئیات آن نمی‌شوم؛ ولی فقط آمدند بسیج شدند و رأی خودشان را دادند و رفتند. در سایر موارد یا در جلسات شرکت نمی‌کردند یا اگر شرکت می‌کردند، به آن‌ها گفته می‌شد درباره‌ی فلان چیز رأی ندهید.»

انتهای پیام/

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *