«داستانک» محصول مشترک ایران و ترکیه به تئاتر شهر آمد

سینما پرس- گروه هفت هنر/نمایش خیابانی «داستانک» کاری از امیرحسین شفیعی و با بازی افتال گولبوداک از امروز ۱۳ شهریور ماه اجرای عموم خود را مقابل سالن اصلی تئاتر آغاز می‌کند.

به گزارش روابط عمومی کارگاه تئاتر خیابانی،‌ نمایش خیابانی «داستانک» کاری از امیر حسین شفیعی محصول مشترک کمپانی تئاتر اناتولی و کارگاه تئاتر خیابانی ایران از امروز دوشنبه ۱۳ شهریور ماه ساعت ۲۰:۳۰ مقابل سالن اصلی تئاتر شهر اجرای عمومی خود را آغاز می‌کند.

این نمایش فرمالیستی پس از حضور موفق در سی‌امین جشنواره بین‌المللی فجر، جشنواره تئاتر شهروندی لاهیجان وسقز از ۱۳ شهریور تا ۱ مهر میزبان علاقه‌مندان به تئاتر است.

در این اثر نمایش افطال گولبوداک از کشور ترکیه و راضیه ده‌پایینی به ایفای نقش می‌پردازند.

«داستانک» قصه مینی‌مالیستی است که با زبان بدن (تئاتر فیزیکال) اجرا می‌شود. این نمایش تولد و زندگی دو انسان را در زمان و مکان یکسان نشان می‌دهد اما هر کدام تاثیرات متفاوتی را در دنیای پیرامون خود ایجاد می‌کند.

عوامل این نمایش «داستانک» عبارتند از مشاور کارگردان رحمت امینی، دستیار کارگردان نگار جنیدی، بازی‌سازان روح‌الله سنایی، اعظم رضوی، لیلا جنیدی، علیرضا کاظم‌زاده، حامد عرب، طراح صحنه روح‌الله سنایی وعلی عمرانی،عکاس سمیرا جنیدی،‌ روابط بین‌الملل مینا کاظم‌زاده.

بر اساس این گزارش افطال گولبوداک بازیگر ترکیه‌ای در سال ۱۹۶۰ در استانبول متولد شد. در سال ۱۹۸۳ به صورت حرفه‌ای کار تئاتر را شروع کرده و در ۲۱ سال گذشته در عرصه تئاتر بدون کلام و بدن فعالیت داشته و نمایش‌های زیادی را در کشورهای آلمان، بلزیک، لهستان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا و هلند اجرا کرده است. او در حال حاضر در حوزه کارگردانی و بازیگری فعالیت دارد و در تئاتر خیابانی جهان چهره‌ای شناخته شده است.

انتهای خبر / خبرگزاری سینمای ایران/ کد خبر ۳۶۴۹۷


خبرگزاری سینمای ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ