دانستنی های جالب از لبنیات در طب سنتی

اسفند ۱۳۹۸

در طب سنتی ایران، شیر تقویت کننده قلب و در درمان بعضی بیماریهای روحی و روانی مثل افسردگی و وسواس، عفونت های ریه و بعضی مشکلات گوارشی مفید و موثر شمرده شده است.

دکتر ابراهیم خادم، متخصص طب سنتی درگفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران در خصوص جایگاه لبنیات در طب سنتی گفت: حکما اساسا طبیعت کلی شیر را گرم و تر می دانند. شیر گاو، گوسفند و بز جهت تغذیه انسان مناسب شمرده شده است، شیر خوب و سالم، قوام معتدل دارد، سفید رنگ و صاف است و طعمی متمایل به شیرینی دارد.

وی در ادامه گفت: در طب سنتی ایران، شیر تقویت کننده قلب و در درمان بعضی بیماریهای روحی و روانی مثل افسردگی و وسواس، عفونتهای ریه و بعضی مشکلات گوارشی مثل یبوست مفید و موثر شمرده شده است.

وی افزود: مصرف همزمان شیر با غذاهای ترش، ماهی  تخم مرغ در تجربیات حکما نهی گردیده است.

وی گفت: پیشنهاد می گردد در هر لیوان شیر، یک قاشق عسل حل شده و نوشیده شود.

خادم گفت: کره نیز به عنوان یکی از مشتقات شیر، دارای طبیعتی گرم و تر می باشد و مصرف آن خصوصا همراه با شکر چاق کننده است. کره گاو، لطیف ترین انواع کره است.

وی اظهار داشت: بسیاره روی در مصرف کره جدا از ایجاد و تشدید مشکلات قلبی و عروقی که به سبب کاهش تحرک و فعالیتهای جسمی در دنیای امروز افزایش یافته، در معده اشخاص نیز ایجاد ضعف و سستی نموده و به سوء هاضمه منجر می گردد.

وی در خصوص پنیر گفت: طبیعت آن سرد و تر می باشد. خوردن مغز گردو با پنیر هم در طب سنتی و هم در آموزه های اسلامی پیشنهاد گردیده است.

وی اضافه کرد: هر چه پنیر کهنه تر باشد طبیعت آن به سمت گرمی و خشکی می رود. 

وی تصریح کرد: ماست نسبت به دوغ به سبب داشتن چربی بیشتر، غذائیت بیشتری دارد.

وی در پایان گفت: ماست سبب افزایش رطوبت بدن و کاهش تشنگی می گردد. نعنای خشک، زیره، گل سرخ و زنجبیل  بر روده بعنوان مصلحات ماست در طب سنتی پیشنهاد می گردند. /ح


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ