دانشجو اعلام کرد؛ راه اندازی دوباره واحد آکسفورد دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به پیگیریها برای راه اندازی دوباره واحد بین الملل آکسفورد این دانشگاه تاکید کرد که دریافت مجوزها و فعالیت مجدد این واحد تا دوسال آینده به طول می انجامد.

فرهاد دانشجو با اعلام این خبر اضافه کرد: در این مدت که واحد آکسفورد دانشگاه آزاد تعلیق است فرصت داریم اقداماتی را که در گذشته صورت گرفته اصلاح یا تایید کنیم.

وی گفت: واحد آکسفورد دانشگاه آزاد تاکنون مجوز نداشته اما هم اکنون به دنبال دریافت مجوزها از طریق مراجع رسمی هستیم تا رشته های تحصیلی مجوز دار در این واحد فعال شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دریافت این مجوزها حداقل تا یکی دو سال آینده به طول می انجامد، ادامه داد: امیدواریم فعالیت دوباره آکسفورد تا دو سال آینده تحصیلی از سر گرفته شود.

به گفته دانشجو در این واحد دانشگاهی پیش از این عده ای از دانشجویان ایرانی با تخفیف ۱۰ تا ۴۰ درصدی در این واحد تحصیل می کردند، گفت: مقاطع تحصیلی در آکسفورد مجوز لازم را نداشت.

وی درباره نحوه پذیرش دانشجو در آکسفورد پس از دریافت مجوز، اظهار داشت: بر اساس شرایطی که سایر کشورها برای راه اندازی یک واحد بین الملل از کشوری دیگر در نظر گرفته اند، واحد آکسفورد هم بعد از راه اندازی باید از سایر ملیتها به جز ملیت ایران طبق ضوابط و شرایط دانشجو پذیرش کند.

 پیش از این، دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم اعلام کرده بود که واحد آکسفورد دانشگاه آزاد تنها یک بار و در سال ۸۴ مجوز دریافت کرده بود.
۴۷۳۰۱ 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *