دانشگاه احمدی‌نژاد در قوه قضائیه به ثبت رسید

ایران > سیاست – ممتازنیوز:
دانشگاه ایرانیان در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری قوه قضائیه به ثبت رسید.

به گزارش فارس، مطابق اطلاعات انتشار یافته بر روی وبگاه روزنامه رسمی کشور، دانشگاه ایرانیان در ۲۶ مردادماه سال جاری با شماره ۳۲۳۷۷ و شناسه ملی ۱۰۳۲۰۸۹۶۷۳۴ در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری قوه قضائیه به ثبت رسیده است.

آگهی ثبت این دانشگاه در روزنامه رسمی کشور در ۱۶ شهریورماه سال جاری انتشار یافته است.

اعضای هیئت مؤسس این دانشگاه متشکل از محمود احمدی نژاد، حمید بقایی، اسفندیار رحیم مشایی و سید حسن موسوی است.

بر اساس آگهی انتشار یافته محمود احمدی نژاد ریاست هیئت موسس این دانشگاه را بر عهده داشته و حمید بقایی به عنوان خزانه دار دانشگاه از سوی هیئت موسس برگزیده شده است.

همچنین مطابق مندرجات آگهی روزنامه رسمی کشور، دانشگاه ایرانیان همانند دانشگاه آزاد اسلامی مجاز به پذیرش دانشجو در تمام رشته‌های غیرپزشکی و پزشکی است و می‌تواند نسبت به تاسیس شعبه در داخل و خارج از کشور و نیز ایجاد مراکز پزشکی و پیراپزشکی اقدام کند.

دانشگاه ایرانیان به سبب مصوبه نخست مردادماه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاسیس و اساسنامه آن در تاریخ دوم مردادماه سال‌جاری پس از آنکه به تایید وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وقت رسید، توسط حسین نادری‌منش معاون آموزشی و نائب رئیس شورای گسترش آموزش عالی به محمود احمدی نژاد ابلاغ شده است.

با این وجود مدیران وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از جمله مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی و دبیر شورای گسترش آموزش عالی و مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی به نمایندگی از معاونت آموزشی و شورای گسترش آموزش عالی همچنان مدعی می باشند برای دانشگاه ایرانیان مجوزی صادر نشده است و این دانشگاه مورد تایید وزارت متبوعشان نیست.

میلی منفرد معاون آموزشی تازه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا کنون ترجیح داد‌اند در این رابطه سکوت کنند.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ