دانشگاه سیاست‌زده از پیشرفت علمی باز می‌ماند

خرداد ۱۴۰۰

“دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور” با تاکید بر اینکه فضای دانشگاه‌ می‌تواند سیاسی باشد، اما سیاست‌زده نه، گفت: در دانشگاه‌ نباید از مسائل، حاشیه‌های سیاسی ساخته شود؛ چرا که با این شرایط دیگر نمی‌توان توقع تولید علم و فرهنگ داشت.

محمد رضایتی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حرکت دانشگاه‌ باید به سوی گفتمان پیشرفت علمی باشد، اظهار داشت: برای آنکه فضای دانشگاه‌ به این سمت پیش برود  باید فضایی آرام و به دور از تشنجات سیاسی بر دانشگاه‌ حاکم شود.
 
وی با تاکید بر اینکه فضای دانشگاه‌ می‌تواند سیاسی باشد، اما سیاست‌زده نه، تصریح کرد: فضای حاکم بر دانشگاه در سال‌ ۷۸ به اوج سیاسی کاری خود رسید و از هدف اصلی خود که همانا تولید علم بود، دور شد، اما از ۱۲ سال پیش حرکت به سوی گفتمان علمی جدی‌تر شده و فضای سیاسی حاکم نیز متعادل‌تر شد، بنابراین باید با بررسی شرایط به وجود آمده در سال ۷۸، از بازگشت فضای دانشگاه به آن شرایط جلوگیری کرد.
 
این فعال دانشجویی با اشاره به اینکه محیط آرام حاکم بر فضای دانشگاه می‌تواند دانشگاه‌ را به سمت تولید علم بیشتر سوق دهد، افزود: در دانشگاه‌ نباید از مسائل، حاشیه‌های سیاسی ساخته شود؛ چرا که با این شرایط دیگر نمی‌توان توقع تولید علم و فرهنگ را از دانشگاه‌ داشت.
 
دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور با تاکید بر نقش مدیران در پویایی علمی و سیاسی فضای دانشگاه‌ خاطرنشان کرد: در صورتی که نگاه سیاسی مدیران بر وظایف علمی آن‌ها غالب شود، حاشیه‌سازی در دانشگاه پررنگ‌تر خواهد شد و کمکی به رشد علمی نخواهد کرد.

انتهای پیام/
 


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *