دبیرخانه جشنواره نمایشنامه‌نویسی دربارهٔ حواشی پیش‌آمده توضیح داد

۲۵خردادماه،

دبیرخانه اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی دربارهٔ حواشی به وجود آمده در اختتامیه این جشنواره و اتفاقاتی که بعد از آن رخ داد توضیحاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار داده است.

به گزارش هنرآنلاین، پیرو حواشی به وجود آمده در اختتامیه اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی و اعلام نشدن نام برنده جشنواره به سبب تخلف و اتفاقاتی که بعد از مراسم رخ داد و منجر به بازگرداندن جایزه اول نمایشنامنه نویسی به میلاد حسینی برای نمایشنامه ” مگافونیا” شد دبیرخانه جشنواره یادداشتی را به این شرح در اختیار رسانه ها قرار داده است.

با توجه به ماجراهای بوجود آمده پس از اختتامیه اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی در خصوص نمایشنامه “مگافوینا”، دبیرخانه جشنواره برخود مکلف دانست جهت تنویر افکار عمومی و هنرمندان محترم نمایشی و به وی‍‍ژه نمایشنامه نویسان پاره ای از توضیحات را به اختصار در ذیل بیان کند:

به منظور اهمیت نمایشنامه در شکل گیری و اجرای هنر نمایش (تئاتر) و دیگر اهداف جشنواره، فراخوان اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی در سال انتشار یافتن یافت که جا دارد به واسطه استقبال خوبی که از این جشنواره به عمل آمد از تمامی شرکت کنندگان تقدیر و تشکر خود را ابراز داریم. پس از دریافت آثار ارسال شده به دبیرخانه، تیم داوری کار خود را با نهایت دقت آغاز کرد و آثار برگزیده و قابل تقدیر مشخص شد.

با توجه به آنکه یکی از اصلی ترین شروط پذیرش و شرکت نمایشنامه ها همانطور که در فراخوان جشنواره آمده بود، منوط به عدم سابقه اجرای نمایشنامه در طول زمان برگزاری جشنواره است و در صورت عدم احراز رعایت شرط، دبیرخانه جشنواره مجاز است نمایشنامه را در هریک از مراحل از گردونه رقابت خارج کند.

همین اتفاق در مورد نمایشنامه “مگافونیا” رخ داد. بدین معنی که پس از مشخص شدن آرا هیات داوران معلوم شد که نمایشنامه “مگافونیا” در اوایل سال ۹۲ به اجرا در آمده است و به همین واسطه دبیرخانه جشنواره نمایشنامه مذکور را از دور رقابت خارج کرد و در مراسم اختتامیه نیز اعلام شد.

در ادامه نویسنده نمایشنامه مذکور با ارسال نامه ای، از حمید شاه آبادی معاون هنری وزیر ارشاد خواستار رسیدگی مجدد به موضوع شده و پیرو آن، شاه آبادی از مشاوران هنری خود خواست که روند داوری در انتخاب برگزیدگان بررسی شود.

بنا به اظهار مشاوران معاون امور هنری، روند داوری، بررسی و تصمیم دبیرخانه جشنواره قانونی و به دور از هرگونه تخلف تشخیص داده شد، لیکن به منظور تشویق استعدادهای جوان، خواستار شدند که به نحو مقتضی عنایت ویژه ای مبذول آید و متعاقب آن درخواست مزبور از سوی معاون وزیر مورد موافقت واقع شد و مبلغ جایزه نفر اول به نویسنده جوان نمایشنامه “مگافونیا” تعلق گرفت.

در پایان بر خود لازم می دانیم از تمامی هنرمندان، نویسندگان، داوران، اصحاب رسانه و اشخاصی که با دبیرخانه جشنواره همکاری داشتند و به خصوص معاون امور هنری و مشاوران هنری وی تقدیر و تشکر کنیم.


آخرین خبرها
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ