دبیرکل سازمان جهانی بهداشت: همه‌گیری کرونا هنوز پایان نیافته است

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) با اشاره به کاهش شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ هشدار داد که همه گیری هنوز پایان نیافته است.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت: همه‌گیری کرونا هنوز پایان نیافته است

به گزارش ممتاز نیوز، “تدروس آدهانوم” دبیر کل سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (چهارشنبه) در اظهاراتی تاکید کرد که همه‌گیری کووید-۱۹ تمام نشده و خواستار حمایت بیشتر برای مبارزه با این بیماری شد.

وی با اشاره به گزارش این سازمان مبنی بر کاهش موارد جدید ابتلا افزود: مرگ و میر ناشی از کروناویروس در سراسر جهان طی هفته گذشته افزایش داشته است.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت با اشاره به راه‌اندازی کمپین ۲۳ میلیارد دلاری جدید برای حمایت‌های مالی از تلاش‌های این سازمان برای هدایت توزیع عادلانه تست‌های تشخیصی، گزینه‌های درمانی و واکسن‌های کووید-۱۹ در سراسر جهان، هشدار داد: بیماری مرز نمی‌شناسد و نوع بسیار قابل انتقال کروناویروس موسوم به اُمیکرون نشان داده که احساس مصون بودن از بیماری می‌تواند در لحظه تغییر کند.

گزارش اپیدمیولوژیک سازمان جهانی بهداشت حاکی از آن است که تعداد موارد ابتلا در سراسر جهان طی هفته گذشته ۱۷ درصد کاهش یافته، در حالیکه آمار مرگ و میر در سطح جهان هفت درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ