دبیر انجمن خودروسازان ایران: آمریکا به خودروسازان اجازه همکاری با ایران را می دهد؟

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

دبیر انجمن خودروسازان ایران: آمریکا به خودروسازان اجازه همکاری با ایران را می دهد؟

دبیر انجمن خودروسازان ایران:
آمریکا به خودروسازان اجازه همکاری با ایران را می دهد؟

ممتازنیوز: دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: قطعاً از بازگشت خودروسازان خارجی به ایران استقبال خواهیم کرد.

احمد نعمت بخش در گفت و گو با خبرنگار ممتازنیوز، ضمن بیان این مطلب افزود: با توجه به مذاکرات صورت گرفته امید می رود که تحریم ها از میان برداشته شود و خودروسازان ما مجدداً بتوانند با خودروسازان خارجی همکاری کنند.
وی در ادامه تصریح کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت از خودروسازان خارجی دعوت کرده تا با کشور ما همکاری کنند و به نظر می رسد که آنها نیز مایل به مذاکره با خودروسازان ما را دارند.
دبیر انجمن خودروسازان ایران تأکید کرد: همکاری شرکت های خارجی با خودروسازان ما مستلزم کمرنگ شدن تحریم ها است و باید دید که آیا آمریکا اجازه همکاری با ایران را به آنها می دهد.
وی همچنین اظهار داشت: حداقل شش ماه زمان لازم است تا تأثیر کم شدن و یا از بین رفتن تحریم ها در صنعت خودروسازی ما مشخص شود.
وی از طراحی و تولید ۵ پلتفرم در ایران تا سال ۱۴۰۴ خبر داد و عنوان کرد: چنانچه با هرکدام از این پلتفرم ها ۵ خودرو تولید شود تعداد زیادی خودرو جدید در کشور به تولید خواهد رسید که این امر تأثیر بسزایی در بهبود وضعیت خودروسازی کشور خواهد داشت.
نعمت بخش در خصوص سرنوشت چینی ها در صورت بازگشت خودروسازان خارجی به ایران گفت: اشکالی ندارد که خودروسازان ما با چینی ها نیز همکاری داشته باشند زیرا خودروهای ما استانداردهای ۵۵ گانه اروپا را پاس می کند و همکاری با چین تأثیری در کیفیت محصولات ما نخواهد داشت.
وی در پایان خاطرنشان کرد: خودروسازان اروپایی و آمریکایی حرف اول را در دنیا می زنند که ما پیش از این با برخی از آنها نظیر بنز، پژو و نیسان همکاری داشتیم و در صورت از بین رفتن تحریم ها و افزایش تقاضا برای همکاری با ایران باید خودروسازان در یک مناقصه با یکدیگر رقابت کنند.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ