دبیر شورای فضای مجازی: بعید است ادغام صورت بگیرد

۲۰م آذر ، مهر- دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور در خصوص اتفاقات اخیر در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و بحث ادغام این وزارتخانه با وزارت راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر فضا را فضای ادغام نمی بینم.

مهدی اخوان به آبادی امروز سه شنبه در مراسم آغاز بکار اولین لیگ آنلاین بازیهای رایانه ای در کشور بزرگترین دستاورد شورای عالی فضای مجازی را پس از تشکیل برگزاری این مسابقات عنوان کرد و اظهار داشت: گسترش عدالت اجتماعی و رفع محدودیت ها در حوزه بازیهای رایانه ای از جمله اهداف برپایی این تورنمنت بین المللی است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور با تاکید بر اینکه تعدد مراجع تصمیم گیر در حوزه بازیهای رایانه ای از جمله معضلات این بخش است، اضافه کرد: ساماندهی این بخش و ایجاد یک مرجع واحد متولی برای بازیهای رایانه ای از جمله برنامه های شورای عالی فضای مجازی است.

اخوان با بیان اینکه در سیاست های پرداخت به فضای مجازی اولویت اول با جوانان و نوجوانان است، خاطرنشان کرد: اولین لیگ بازیهای رایانه ای تا سال آینده می تواند فضایی را برای طرفداران ایجاد کند که حتی قابل رقابت با لیگ های بازی فیزیکی باشد.

وی با بیان اینکه در این لیگ فضای دسترسی و امکانات در تمامی استانها به یک اندازه وجود خواهد داشت، گفت: به طور قطع نقایصی در حوزه فضای مجازی کشور وجود دارد که بر این اساس تشکیل شورای فضای مجازی از سوی رهبری دستور داده شد و از این پس در فواصل کوتاه زمانی شاهد خروجی های مثبتی برای رفع این نواقص خواهیم بود.

اخوان در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در زمینه ادغام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و موضع شورای عالی فضای مجازی در این زمینه گفت: بعید است ادغام وزارت ارتباطات با وزارت رفاه و شهرسازی صورت گیرد فضای فعلی را فضای ادغام نمی بینم.

IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ