دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه: هیچ برنامه ای برای رفع فیلتر فیس بوک نداریم و خبرها منتشره از سوی بعضی نهادها کذب محض است

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در حال حاضر هیچ برنامه ای برای بررسی رفع فیلتر فیس بوک ندارد.
 
دکتر عبدالصمد خرم آبادی در گفتگو با مهر، در پاسخ به سوالی در مورد خبرهای که در بعضی پایگاه اینترنتیها مبنی براینکه "رفع فیلتر فیس بوک در حال بررسی است" انتشار یافته اظهار داشت: فیلتر شبکه اجتماعی فیس بوک به لحاظ ماهیت جاسوسی این پایگاه اینترنتی و کثرت محتوای مجرمانه موجود در آن کماکان به قوت خود باقی است.
وی ادامه داد: در کشور ما در حال حاضر صدها شبکه اجتماعی اینترنتی آزادانه در حال فعالیت می باشند و میلیون ها نفر عضو شبکه های اجتماعی داخلی می باشند؛ بنابراین صرف شبکه اجتماعی بودن یک پایگاه اینترنتی تاثیری در فیلتر آن ندارد.
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: بعضی از شبکه های اجتماعی داخلی به تنهایی چند میلیون نفر عضو دارند و در زمینه های مختلف با هم در حال تبادل اطلاعات می باشند.
مشاور قضایی دادستان کل کشور تاکید کرد: طبق قانون جرایم رایانه ای تنها مرجع ذیصلاح قانونی برای اظهارنظر در خصوص فیلتر و رفع فیلتر پایگاههای اینترنتی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است.
وی خاطرنشان کرد: رفع فیلتر فیس بوک به هیچ وجه در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مطرح نبوده و نیست و این کارگروه در حال حاضر نیز هیچ برنامه ای برای بررسی رفع فیلتر فیس بوک ندارد.
دکتر خرم آبادی تصریح کرد: خبرهای که به نقل از روابط عمومی بعضی نهادها در مورد در دست بررسی بودن رفع فیلتر پایگاه اینترنتی فیس بوک انتشار یافته کذب محض است.
 
به گزارش مهر، روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: موضوع رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی در کارگروهی خارج از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال بررسی است که به محض دریافت نتایج بررسی ها و تصمیمات اتخاذ شده به طور رسمی به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ