“دختر شینا” در بوته نقد

۲۸ آبان ،

نشست بازخوانی و نقد کتاب “دختر شینا”، خاطرات قدم خیر محمدی کنعان در فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار می گردد.

به گزارش تفسیری باشگاه خبرنگاران به نقل از  پایگاه خبری حوزه هنری؛ در این نشست مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری و راضیه تجار داستان نویس و منتقد ادبی در مقام منتقد به بازخوانی و بررسی و نقد کتاب «دختر شینا» می پردازند.

بر اساس این گزارش تفسیری نشست بازخوانی و نقد «دختر شینا» خاطرات قدم خیر محمدی کنعان سه شنبه ۳۰ آبان ماه ساعت ۱۶ در سالن فجر فرهنگسرای انقلاب اسلامی واقع در بزرگراه شهید نواب صفوی، ابتدای خیابان کمیل شرقی برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است که کتاب «دختر شینا» داستان زندگی قدم خیر محمدی کنعان، همسر سردار شهید حاج ستار ابراهیمی هژیر است که انتشار یافتنات سوره مهر آن را در سال در۲۵۰۰  نسخه و با قیمت ۴۹۰۰ تومان منتشر کرده است. بهناز ضرابی زاده کار مصاحبه و تدوین این کتاب را انجام داده است.

«دختر شینا» داستانی است از ۲۴ سال زندگی مالک خاطرات در کنار سردار ستار ابراهیمی هژیر. این کتاب از ۱۹ فصل تشکیل شده و از روایت کودکی قدم خیر محمدی آغاز می گردد، از وقتی که نامش را به خاطر قدم خوشی که داشت «قدم خیر» گذاشتند. نویسنده که خودش هم یک زن است قدم به قدم وارد زندگی قدم خیر می گردد، نحوه ازدواج او با سردار ابراهیمی را روایت می کند و همدم شبهای تنهایی این زن و فرزندانش می گردد. شب هایی که قدم خیر و بچه های قدو نیم قدش وضعیت قرمز را تجربه می کردند و پدر در مناطق جنگی مشغول دفاع در برابر دشمن بود.

این کتاب بیش از آنکه مجموعه ای از خاطرات پراکنده زندگی با یکی از سرداران شهید باشد، داستان است؛ از آن دسته داستان هایی که در آن ها انسجام و به هم پیوستگی موج می زند. نوشتن خاطرات دوران کودکی یک فرد میانسال با جزئیات کار مشکلی است که به نظر می رسد نویسنده خوب از پس آن برآمده است.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ