درآمدهای مالیاتی باید سالانه ۳۳ درصد رشد یابد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: هر چند هزینه های جاری دولت بر اساس برنامه پنجم توسعه نباید سالانه بیش از ۱۰ درصد رشد یابد، اما درآمدهای مالیاتی کشور باید سالانه ۳۳ درصد رشد پیدا کند تا …

به گزارش سرویس اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ،‌ ‌علی عسکری با تاکید بر اهمیت ضرورت وجود رابطه بین رشد درآمدهای مالیاتی و هزینه دولت، ‌افزود: باید همواره رشد درآمدهای مالیاتی و هزینه دولت با یکدیگر تناسب داشته باشد.

وی، رشد درآمدهای مالیاتی در سال گذشته را ۳۶ درصد اعلام و اظهار امیدواری کرد که در سالجاری نیز رقم پیش بینی شده برای درآمدهای مالیاتی در بودجه محقق شود.

عسکری همچنین اظهار امیدواری کرد که میزان درآمدهای مالیاتی بیش از پیش بینی ارقام برنامه پنجم توسعه نیز باشد که البته دستیابی به این هدف دور از دسترس نیست.

وی درباره تاثیر درآمدهای نفتی و انرژی بر اقتصاد کشور گفت: منابع زیر زمینی باید به سرمایه های تولیدی تبدیل شود تا درآمد و اشتغالزایی در کشور ایجاد کند.

عسکری تصریح کرد: باید منابع بودجه دولت از منابع زیر زمینی منفک شود، زیرا تبدیل ارز حاصل از نفت به ریال به دلیل افزایش نقدینگی به عاملی برای رشد تورم تبدیل می شود.

وی ادامه داد: در صورتی که سرمایه گذاری های کشور به سمت فعالیت در حوزه های اقتصادی و تولیدی هدایت شود، این امر تاثیرات ضد تورمی در کشور خواهد داشت./س


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *